שיבק לפני אסטוניה: המשחק החשוב בקמפיין. חובה לנצח

דריכות שיא בנבחרת לקראת הקרב על המקום השלישי. אליהו: "נילחם על החיים שלנו. המשמעות ברורה לכולם"

אסף אקרמן, שליח אתר ערוץ הספורט לאסטוניה  01.09.12 - 23:11
תחילת כתבהנבחרת ישראל ערכה הערב (שבת) את האימון האחרון שלה לקראת המשחק החשוב מול אסטוניה (ראשון, 20:00) במוקדמות אליפות אירופה. מדובר באימון הראשון של החמישיה הפותחת באולם בו יתקיים המשחק, לאחר שהבוקר החליט המאמן אריק שיבק לתת ליוגב אוחיון, ליאור אליהו, עמרי כספי, יותם הלפרין ואלכס טיוס מנוחה. מחר בבוקר השחקנים יערכו אימון קליעות ויקוו להתרגל לסלים בטאלין.

מזג האוויר בבירה האסטונית גשום והשחקנים שוהים במלון במרבית הזמן. ההערכה בטאלין היא כי האולם סאקו-הול צפוי להיות מלא לראשונה עבור נבחרת הכדורסל המקומית בעקבות הצלחתה בקמפיין (מאזן 2:4). סביב האסטונים יש התלהבות רבה ויציע מיוחד נפתח לקראת המשחק, מה שימלא את המגרש ב-7000 צופים.

כהכנה לקראת המשחק שיבק דיבר עם השחקנים באסיפת הוודיאו על כך שצריך להילחם על כל הכדורים האבודים וכי הדברים הקטנים הללו יכולים להיות מה שיכריע. המאמן גם ביקש משחקניו לשלוט בקצב ולאחר מכן הקרין להם וידאו של ההפסד לאסטונים בארץ.

"כולנו במתח לקראת ההתמודדות", אמר המאמן הנבחרת אריק שיבק, "זה מתח שיש לפני כל משחק מהסוג הזה. אנחנו מרוצים מהמנוחה שהצלחנו לקבל מאז יום חמישי ונגיע מוכנים אחרי אימון הקליעות". על הלחץ שעשוי להפעיל הקהל הביתי הוסיף: "יש כאן שחקנים שמכירים היטב את האולם הזה והוא לא אמור להרתיע אותנו. אני אפילו מרוצה כי זה יכול להשפיע בצורה חיובית".

הנבחרת מגיעה עם מאזן של 3:3 בקמפיין ויודעת כי על מנת להשיג לפחות את המקום השלישי בבית היא תהיה חייבת לצאת עם ניצחון מול יריבתה הישירה, שכזכור ניצחה אותה בשיראל.  "שחקנים מבינים את החשיבות של המשחק הזה. מהיום שהפסדנו לאסטוניה בישראל כבר סימנתי את הקרב הזה כמשחק קריטי עבורנו", גילה שיבק, "אנחנו צריכים לנצח, זה המשחק הכי גורלי וחשוב שלנו. זה היה אמור להיות כך גם אם היינו מנצחים את מונטנגרו, אבל בכל מקרה זה המשחק החשוב מכולם".

גם אצל השחקנים מבינים את המצב וליאור אליהו הוסיף: "יש הרבה חשיבות למפגש הזה. אנחנו יודעים למה מצפים מאיתנו וכולנו מקצוענים ומבינים את המשמעות. זה קרב על החיים ועל המוות ואנחנו נצטרך להיות מרוכזים במאה האחוזים. אני בטוח שזה לא יהיה פשוט".

על המסע שעברה הנבחרת בדרך לטאלין אמר: "זה לא קל מבחינה פיזית, היינו בלי שינה, אבל אנחנו מנסים להתאושש כמה שיותר מהר. אנחנו יודעים שההתמודדות הזו לא תהיה קלה, אך נתגבר על זה במנוחה נכונה והכנה טובה".