יום טוב סמיה מועמד מוביל לתפקיד יו"ר מנהלת הליגה

פרסום ראשון: אלוף פיקוד דרום לשעבר יחליף את יו"ר איגוד הכדורסל, אבנר קופל? ראשי הקבוצות זומנו לישיבה בשבוע הבא שבה עשוי סמיה לקבל את המינוי

רועי גלדסטון  27.09.12 - 23:55
יש לו יורש? אבנר קופל (אלן שיבר)
יש לו יורש? אבנר קופל (אלן שיבר)
פרסום ראשון
תחילת כתבה

האם נמצא היורש של אבנר קופל? יום טוב סמיה, אלוף פיקוד דרום לשעבר, עשוי להתמנות בשבוע הבא ליו"ר מנהלת ליגת ווינר במקומו של קופל, שעזב לטובת תפקיד יו"ר איגוד הכדורסל. גורמים במנהלת, שמורכבת מנציגי 12 הקבוצות של הליגה, פנו לאלוף במיל' בבקשה שישמש כיו"ר במקום קופל וכעת הצדדים כבר הגיעו למגעים מתקדמים בנוגע למינויו.

 

אנשי המנהלת זומנו לישיבה דחופה בשבוע הבא כאשר תתקיים הצבעה של חברי המנהלת לגבי מועמדותו של סמיה. יש לציין כי האלוף במיל' צריך רוב של שבעה חברים. באותה ישיבה ידונו החברים גם בתקנה שעברה בישיבה האחרונה של קופל, לפיה קבוצות שמשחקות העונה בהתאם לחוק הרוסי יוכלו לרשום שישה זרים ולא חמישה.

סמיה בן ה-58, יליד פרדסיה וכיום תושב תל אביב, שירת 29 שנים במגוון תפקידים בצה"ל ובתפקידו האחרון שימש כאלוף פיקוד הדרום. לאחר שחרורו ב-2001 עבד כמנכ"ל משותף בקבוצת ברן ולאחר מכן הקים עסק עצמאי. בנוסף, כיהן בהתנדבות כיושב ראש המועצה להסדר ההימורים בספורט, כנשיא חברת ייעוץ בתחומי ניהול ויזמות עסקית, כמנהל חטיבת האנרגיה בחברה לישראל והוא מחזיק בתואר דוקטור במדעי המדינה וסוציולוגיה ארגונית מאוניברסיטת חיפה.

אבנר קופל, כזכור, סיים לאחרונה את תפקידו בתום עשור כיושב ראש מנהלת הליגה הבכירה. במהלך כהונתו הידק את שיתוף הפעולה בין הקבוצות והציג הצלחות כלכליות רבות, אבל גם ספג לא מעט ביקורות על חלק מהצעדים אותם הוביל, ביניהם שיטת הפיינל פור השנויה במחלוקת. במהלך הקיץ האחרון ניצח בבחירות לראשות איגוד הכדורסל ויעמוד בראשות הענף בשנים הקרובות.
הדפס