בית הלחמי: "בנינו קבוצה שתפתיע הרבה"

בני הרצליה ערכה מסע"ת לפני העונה, המאמן אופטימי. אקוניס: "עשינו את המקסימום במסגרת התקציב הקיים"

אסף אקרמן
אסף אקרמן  10.10.12 - 13:47

תגיות: בני הרצליה

תחילת כתבה

תקוות גבוהות יש בבני הרצליה לקראת העונה החדשה. במועדון לא רק מסתמכים על שינוי השם בקיץ שאולי יביא מזל, אלא הביאו כמה שחקנים מאוד מעניינים שאולי יובילו את המועדון להצלחות. היום (רביעי) התקיימה מסיבת העיתונאים הרשמית של בני הרצליה לקראת העונה הקרובה, ובה דיבר המאמן אריאל בית הלחמי, הקפטן בן רייס וראשי ההנהלה, על שאיפותיהם.

ביום ראשון הקבוצה תתארח אצל הפועל תל אביב, העולה החדשה, במשחק שייפתח עבורה את העונה. עד כה הרצליה נראתה טוב מאוד במשחקי האימון ובית הלחמי יקווה שזה יעבוד גם במשחקים האמיתיים. עם רכש כמו ג'ומיין ג'ונס ומילט פלאסיו, להם יש רקורד ב-NBA, זה בהחלט אפשרי.

הבעלים, לני רקנאטי, פתח: "היו הרבה התלבטויות אם להמשיך, החלטתי להישאר לפםחות עוד שנה אחת ולתת לזה סיכוי. בניתי תשתית כדי שהמועדון ימשיך גם אם לא אהיה פה. בנינו קבוצה אטרקטיבית, משלבת שחקנים עם ניסיון וגם שחקנים צעירים. עשינו שדרוג לגבי שחקנים ישראלים, יש להם הרבה ניסיון בליגת העל. הליגה השנה חזקה מאוד, נכון שניצחנו את כל 8 משחקי האימון, צריכים לשאוף לנצח בכל משחק ומסגרת. אני מקווה שזה סימן לבאות. מקווה שיבוא קהל רב השנה, הייתי רוצה שיהיה פה אולם יפה, שתהיה חוויה לבוא אליו. חבל שהאיחוד נהרס בשתי דקות אחרי שהושקע בו עמל רב. שואפים לעונה מוצלחת, יכולים להגיע רחוק. מקווה שלא יהיה לנו ביש מזל כמו בשנה שעברה עם פציעות, ושיהיה טוב".

אלדד אקוניס, מנהל הקבוצה, סיפר: "רוצה להודות ללני שבלעדיו הקבוצה לא הייתה מתקיימת, לא חושב שיש עוד בעלים שהולך עם הקבוצה כ"כ הרבה שנים באהבה כזאת. התקציב 5.1 מיליון שקל. לשמחתי הוכחנו בעבר שלא תמיד גובה התקציב קובע את מידת ההצלחה. שמח על הסגל שנבנה פה השנה, עשינו מקסימום בתקציב הקיים. אנחנו לא מתביישים לכוון גבוה, רוצים לשחק כדורסל אטרקטיבי ולחבר את הקהילה לקבוצה. מבחינה מקצועית המטרה היא קודם כל לפלייאוף העליון ומשם להגיע הכי רחוק שאפשר".

"אריאל מנוסה, הוא מאמן שאני מעריך אותו כאדם וכמאמן", התייחס אקוניס למאמן בית הלחמי, "צירפנו אליו את תומר שטיינהאואר כעוזר מאמן, אני בטוח שיביא את הניסיון והווינריות שהיו לו כשחקן. בנינו סגל שמושתת על זרים עם ניסיון, שמנו על כך דגש, הוספנו את ניב ברקוביץ' שיהיה שחקן משמעותי בליגה, את בן אלטיט תושב העיר, הם מתווספים לבן רייס הקפטן החדש שמתחיל עונה חמישית. המפתח להצלחה בקבוצה שלנו זו ההמשכיות, יש פה סגל צעיר ומוכשר שאם נרצה להשאיר אותו בשנה הבאה נוכל לעשות זאת רק אם נגדיל את התקציב".

אריאל בית הלחמי דיבר גם הוא: "שמח להיות כאן ולפתוח את העונה. בנינו קבוצה שיכולה להפתיע הרבה, השילוב בין השחקנים הצעירים הישראלים, לבין הזרים, הוכיח את עצמו. אני מאוד שמח על הסגל וסומך על כל השחקנים. השחקנים הישראלים שלנו הם הטובים בליגה בין הישראלים. מאמינים שהם יובילו אותנו למקומות שאנחנו רוצים. עושה רושם שהליגה התחזקה השנה, אבל יש לנו את המטרות שלנו. רוצים להגיע כמה שיותר גבוה בגביע ולהיות לפחות בשישייה הראשונה בליגה. הקבוצה מוכנה מאוד לליגה ואנחנו רואים את החיבור בין השחקנים. הדרך שלנו בצד המקצועי יכולה להוביל אותנו לאן שאנחנו רוצים. לא רוצים לחזור על מה שהיה בסוף העונה שעברה. מקווה לראות את הקהל חוזר".

הקפטן החדש, בן רייס, סיכם: "מודעים לכל המאמצים שהיו כדי להביא כסף עבור האגודה, כולם שמחים על כך. יש לנו קבוצה שיכולה לעשותת דברים יפים בליגה, פלייאוף עליון זו מטרה ריאלית שממנה אפשר להגיע הכי רחוק שאפשר. יש חיבור טוב בין כולם פה. אישית אני נכנס לנעליים גדולות של ארז כץ שעשה פה הישגים מעל ומעבר. אני מרגיש פה כמו בן בית, נהנה מכל רגע".