בניון: התאכזבתי מהקריאות האנטישמיות ביציע. זה מביך

קשר ווסטהאם הגיב לשירים מהקהל שלו: "בטוח שזה רק קומץ, שיטופל"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.11.12 - 20:10
בניון. נוקט עמדה(gettyimages)
בניון. נוקט עמדה(gettyimages)
תחילת כתבהבתקופה האחרונה, גילויי הגזענות והאנטישמיות כנגד טוטנהאם, הידועה בחיבור היהודי שלה, הולכים ומתרבים. מספר ימים אחרי שאוהדי לאציו תקפו אוהדים של הספרס ברומא, ההתאחדות האנגלית בודקת את ההאשמות לפיהן אוהדי ווסטהאם שרו שירים גזעניים נגד טוטנהאם במשחק בו התרנגולים ניצחו 1:3 את הפטישים.

שופטי המשחק שנערך בווייט הארט ליין ציינו כי האוהדים האורחים של ווסטהאם קראו קריאות מעוררות זעם כמו: "אדולף היטלר בא לקחת אתכם", "אנחנו יכולים לדקור אתכם כל שבוע", "ויוה לאציו", ו"יש רק פאולו די קאניו אחד". כזכור, השחקן האיטלקי זכור מתקופותיו בווסטהאם וגם בלאציו, וגם בגלל שצולם מצדיע במועל יד. אם זה לא מספיק, הם עשו קולות של גז.

יוסי בניון, שמשחק כמובן במדי ווסטהאם, הגיב הערב בחשבון הטוויטר שלו להתנהגות האוהדים ולא התבייש לנקוט עמדה ברורה: "יש לי מערכת יחסים מצויינת עם אוהדי ווסטהאם, עוד מהקדנציה הראשונה שלי במועדון. לכן הייתי מאוכזב מאוד לשמוע את הקריאות מהיציע. זה היה מביך. למרות זאת צריך לזכור שזה רק קומץ ואני בטוח שההתאחדות האנגלית, ביחד עם ווסטהאם, תעשה הכל כדי למצוא ולהעניש את מי שצריך".

מאמן הפטישים סם אלרדייס אמר: "לא שמעתי את זה, כשמאמן כדורגל עסוק במשחק הוא לא שומע מה אומרים בקהל. הם לא אמורים לעשות דברים כאלה, לא? אבל זה הדבר האחרון שמעסיק אותי כרגע". בכל מקרה, הקבוצה הודיעה שהיא תבדוק את המקרה באופן עצמאי כדי להחליט עם לנקוט בצעדים.

בצד השני של לונדון, בסטמפורד ברידג', רפא בניטס ערך את משחק הבכורה שלו כמאמן צ'לסי, אבל לא הצליח להימנע מ-0:0 מאכזב מול מנצ'סטר סיטי האלופה. הבעיה של המאמן הספרדי גדולה יותר מאיבוד הנקודות, מאחר שאוהדי הבלוז לא הסתירו את אכזבתם ממינויו ואף הציגו לראווה שלטים בהם נכתב: "בניטס, אתה לא רצוי פה" או "רפא החוצה".

בניטס עצמו ניסה להתעלם מכך והבטיח שבקרוב הם ישימו את הכעס שלהם בצד: "אני כאן באנגליה כבר 8 שנים ושמעתי הרבה דברים, אבל לא הקשבתי לקהל. אני רוצה לשנות את התדמית שלי. איך? על ידי עבודה קשה, לעשות את המיטב ולנצח משחקים. אני בטוח שרוב האוהדים מבינים זאת ויודעים שאני מקצוען שעושה את העבודה ורוצה לנצח עבור המועדון".