הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

תקדים: שוטרים הורשעו בהכאה, הפשטה וגרימת שברים לאוהד

בית משפט השלום קבע פסק דין חמור נגד שני שוטרים שפגעו באוהד מכבי ת"א במשחק נגד נתניה. "הובילו את המתלונן למקלחות, הפשיטו אותו, הכו אותו בכל חלקי גופו וסטרו בפניו'', נכתב בכתב האישום. האוהד: ''אפילו לא הביעו חרטה''

שירלי בר דיין ומוטי פשכצקי  11.12.12 - 11:36
למצולמים אין קשר לכתבה
למצולמים אין קשר לכתבה

במרבית המקרים אנחנו תוקפים על ימין ועל שמאל את האלימות שמציגים האוהדים במגרשים אבל הבוקר (שלישי) לפחות מגיע סיפור חמור לא פחות ואולי אפילו יותר. שני שוטרים הורשעו על ידי בית משפט השלום בת"א בתקיפה הגורמת לחבלה בנסיבות מחמירות ועל פי כתב האישום והעדויות מדובר ככל הנראה באירוע חריג ואפילו מזעזע.

המקרה התרחש במארס 2011 כשמכבי ת"א פגשה את מכבי נתניה ומי שטיפלה בתלונה היא המחלקה לחקירת שוטרים. אוהד מכבי ת"א התווכח עם השוטרים על תליית שלטים ובשלב מסויים, הם דרשו ממנו תעודת זהות.

"אחר שטען כי אין לו תעודת זהות", נרשם בכתב האישום, "הוא עוכב והובל לחדר העצורים הנמצא במבנה האצטדיון. בחדר התבקש על-ידי אחד השוטרים לשבת על הכיסא ולהניח את ידו על ברכו. המתלונן לא נענה מיד לדרישה ובתגובה לכך סטר לו השוטר בחוזקה בפניו. מעוצמת המכה משקפיו ומכשיר הטלפון הנייד נפלו מידיו של המתלונן וניזוקו. המתלונן שאל על פשר מעשיו, הנאשם חזר על דרישתו כי המתלונן יניח את ידו והמשיך לסטור על פניו של המתלונן".

בהמשך נכתב בהודעת משרד המשפטים והמחלקה לחקירות שוטרים כי על פי האישום "השוטרים הובילו את המתלונן למקלחות הנמצאות בסמוך לחדר העצורים ודרשו מהמתלונן להתפשט. המתלונן פנה לאחד משני השוטרים ושאל אותו לפשר הדרישה ובתגובה החל השוטר לצעוק על המתלונן והכה אותו בכל חלקי גופו בזמן שהשוטר השני מחזיק את המתלונן ומכופף אותו כלפי מטה". 

וכאן זה לא נגמר. "בשלב מסוים הרפה השוטר הראשון את אחיזתו ובאותו שלב הכה אותו במכת אגרוף ישירה בעינו השמאלית. שני הנאשמים המשיכו להכות את המתלונן, שלא התנגד להם. כתוצאה מהאלימות שהופעלה נגדו נגרמו למתלונן המטומה, נפיחות ואודם סביב עין שמאל, שבר ברצפת הארובה בעין שמאל, המטומה בעפעפיים ושפשופים בקרקפת", נכתב.

כאמור בית המשפט הודיע שמצא את גרסת המתלונן מהימנה וציין אפילו כי "התובע נמצא אמין. חיזוק ממשי ניתן למצוא בדברי עדי התביעה האחרים. עדים אלה שראו את המתלונן סמוך לאירוע ציינו כי בכה והיה נסער, והתלונן שהוכה על-ידי השוטרים".

האוהד אלמוג אבשלומוב התבטא בנושא לאחר ההחלטה. "השוטרים לא הודו בכך עד היום ובטח שלא הביעו חרטה חרי שהורשעו. אני מאמין שבסוף את המכות שהביאו לי אי אפשר היה להסתיר. גם אם דיברתי לא בסדר, זאת עדיין לא סיבה להכניס לי מכות כאלה. הרשיעו אותם והם עדיין טוענים שהם לא אשמים. אחד מהם עוד העז להגיד לשופט שיש לי בעיית זכרון", אמר אבשלומוב בתגובה.