הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא שווה אוסקר: מכבי ת"א צריכה לפטר מיד את גארסיה

נכשל בזרים, נכשל בשיטה. הספרדי הגיע מבית הספר הטוב בעולם, עם ציפיות גבוהות וקשרים ענפים באירופה, אבל הקבוצה לא מספקת את הסחורה. אם איוניר פוטר, למה לא אוסקר?

משה פרימו
משה פרימו  18.12.12 - 13:55
חייב ללכת. אוסקר (אלן שיבר)
חייב ללכת. אוסקר (אלן שיבר)
תחילת כתבה

מיץ' גולדהאר הוא ללא ספק האיש החשוב ביותר במכבי ת"א. הוא בעל המאה, אחד האנשים העשירים בקנדה, שבזכות כספו הרב הצהובים עדיין נחשבים למועדון הכדורגל הגדול במדינה. אבל מיץ' הוא לא בעל הדעה, כי העונה זהו ג'ורדי קרויף שמונה כדי שיבנה קבוצה גדולה שסוף סוף תזכה באליפות, וקיבל לשם כך לא מעט כסף. שתי ההחלטות הראשונות של ג'ורדי היו להחתים את צמד הגרסיות, החלוץ גונסאלו שאותו הביא מקפריסין, ואת המאמן אוסקר שהגיע בקול תרועה רמה מהבית ספר הגדול בעולם - ברצלונה.

עד עכשיו, שניהם כישלון חרוץ. גונסאלו עושה טובה שהוא משחק, וגם ככה הוא לא שחקן גדול, והמאמן אוסקר שמרכיב כל שבוע קבוצה שקשה לצפות בה, עם החלטות תמוהות ומשונות. אם מכבי ת"א מחפשת עכשיו באובססיה שחקני חיזוק בהרבה מאד כסף, אין יותר הודאה בכישלון מזה.

גולדהאר פיטר בשתי שיחות טלפון את המאמנים אבי נמני ומוטי איוניר בגלל שחשב שמכבי שוב לא תזכה באליפות. 10 שנים אחרי האליפות האחרונה, הבעלים האמין שאם יביא צוות גדול מספרד האליפות תהיה בכיסו. נכון שאנחנו רחוקים מסיום העונה, אבל אם הוא פיטר את נמני ואיוניר, גולדהאר חייב לפטר את אוסקר גארסיה, משום שמאמן זר שמגיע לקבוצה בישראל, כדי לזכות באליפות, צריך בראש ובראשונה לאייש בהצלחה את עמדות הזרים. ההכרה שלו עם הכדורגל האירופי, פלוס הקשרים שלו עם מאמנים וסוכנים באירופה, אמורים לתת לו יתרון גדול ואף מכריע על הקולגות שלו מר"ג, עכו, אשדוד וב"ש, אולם מסתבר שלא כצעקתה.

שחקנים שהובאו למכבי ברעש וצילצולים, כאלה שסוחבים עמם רזומה בליגות הכי נחשבות באירופה, מתגלים כשחקנים חלשים שלא מספקים את הסחורה אפילו בליגה חלשה כמו שלנו. הבלם אוסקר גארסיה הוא בסדר ולא יותר מזה, גונסאלו כאמור עושה טובה שעולה על הדשא, על גורי וארנשואו חבל להכביר במילים, ועוד לחשוב שהביאו אותם במהלך העונה. למה? כמוהם גם אבו זייד שהוא לא חיזוק למכבי ת"א. תראו מה קרה אתמול בחיפה, למשל: שרן ייני הוא לא מגן ימני, מונס דאבור לא קיצוני ימני, גונסאלו לא חלוץ מרכזי וגל אלברמן ומהראן ראדי לא ראויים להוביל קבוצה לאליפות.

אז מיץ' גולדהאר, למה את נמני ואיוניר כן ואת אוסקר לא? מכבי ת"א קבוצה משעממת, לא דורסת, פחדנית וכזו שלא מנצחת קבוצות בדרג שלה. השיא היה בדרבי. לפני המשחק הפועל התחננה לתיקו, ובזכות אוסקר היא אפילו ניצחה ושוב שלחה את האוהדים של מכבי להתחבא ואת אוסקר לברוז'. איזו בושה. מדברים על כישלונות חוזרים בקרית אליעזר? אוסקר, תשאל את גוטמן איך תוך שנה הוא ניצח פעמיים בקרית אליעזר את מכבי חיפה. פעם אחת עם 0:1 משער של לאלה, ואחר כך אבוטבול ו-ורמוט עשו 0:2.

בליגה כל כך חלשה כמו שלנו, ובהיעדר קבוצות חזקות, מאוד יתכן שלמרות הכל מכבי תצליח לזכות באליפות השנה, אולם ספק רב אם לילד הזה פילל מיץ גולדהאר. דבר אחד בטוח, גם אם זה יקרה גארסיה לא יהיה ראוי לאוסקר.