"אוהדי הפועל צעקו 'נחסל אתכם מושחתים'. חששנו שיפגעו בנו"

לידי אתר ערוץ הספורט הגיע הדו"ח החמור והמלא של שלישיית השופטים אמש בראשל"צ ובו טענות קשות נגד אוהדי האדומים והיו"ר, רמי כהן: "קראו לנו 'מזדיינים', לא ניתן היה להוציא כדור חוץ. דרשנו ליווי של המשטרה וזה לא בוצע"

רועי גלדסטון  24.12.12 - 13:42
תחילת כתבהממשיך להיות סוער בעולם הכדורסל, בעקבות האירועים במשחק בין הפועל תל אביב לברק נתניה אמש (ראשון). לידי אתר ערוץ הספורט הגיע באופן בלעדי תוכנו של הדוח החמור שהגישה שלישיית השופטים במשחק, בראשותו של יערי רייניש. הדוח הועבר לאיגוד הכדורסל וליועצים המשפטיים של האיגוד, שלאחר עיון בו החליטו להעמיד לדין את הפועל ת"א וכתב האישום יוגש בקרוב.

כך נכתב בדוח: "לאורך כל המשחק קיללו אותנו במילים בוטות, צעקו 'קיבלתם כסף. מושחתים, מזדיינים. אנחנו נחסל אתכם. לא תצאו מפה'. בדקה הראשונה של הרבע הרביעי שרקו פאול טכני נגד ארז אדלשטיין והקהל התחיל להשתולל מאחורי הסל. בעקבות התנהגות הקהל לא היה ניתן להוציא כדור חוץ מקו הרוחב. הרגשנו שיש חשש שהקהל עלול לפגוע באחד השופטים, חששנו שהקהל עומד לפרוץ למגרש".

עוד רייניש כתב בדוח: "ביקשתי מאורי שלף לפנות את שתי השורות הראשונות. ניגש אליי אדם לבוש בקפוצ'ון אדום, התערב בשיחה, הציג את עצמו כיו"ר הפועל ת"א (רמי כהן). הוא לא ענד תג מנהלת. מספר פעמים במהלך הרבע הרביעי, בזמן זריקות עונשין של נתניה האוהדים הרעידו את הסל. נזרק חפץ שפגע במגרש. לאחר מכן יו"ר הפועל ת"א התפרץ והמשיך בשלו ואמר לי: 'באת לחפש אותנו'".

הדוח ממשיך: "נאלצנו לשהות שעה ארוכה בחדר ההלבשה בסיום משחק עד שהסדרנים הוציאו אותנו. גם אז ספגנו קללות מהאוהדים. כשחששנו שהקהל עומד לפרוץ, דרשנו שתוכנס משטרה לאולם, בקשה שלא בוצעה. גם בסוף המשחק כששהינו בחדר ההלבשה, ביקשנו מנציג המנהלת להזמין משטרה ושוב זה לא בוצע".

בדוח המשקיף, עמירם הלוי, נכתב: "האוהד הידוע של הקבוצה דודו הולצמן הסתובב לשטחים מוגבלים (רק בעל תפקיד יכול להסתובב בהם) וקילל: 'בושה וחרפה כל המנהלת'. בתחילת המחצית השנייה נזרק לוח קשיח לכיוון שולחן המזכירות. מדובר היה בלוח שהיה שייך למבקר השופטים דוד דגן שנחטף ממנו ולא זוהה הזורק".

תגובת הפועל לדוח השופטים לא איחרה להגיע: "שוב, ולא בפעם הראשונה הפועל תל אביב מקבלת את דוח השיפוט מהתקשורת ולא מהאיגוד כמקובל. כפי שאמרנו בעבר - אפשר גם לקיים את הדיון המשפטי בתקשורת ולאפשר לה לקבוע את העונש. זו התנהגות שלא מכבדת את האיגוד ואת השופטים".

בהפועל המשיכו: "לעניין הדוח עצמו: מצלמות הטלויזיה הראו בבירור כיצד יושב ראש הקבוצה, רמי כהן, ניגש אל השופט במטרה להרגיע את הרוחות. תנועה מאיימת בטח שלא הייתה ומי שדיבר בגסות ובחוצפה כפי שקלטו המצלמות היה דווקא יערי רייניש עצמו - הכל מתועד ומצולם. לעניין יציאת השופטים מהאולם - מנהל כח האבטחה במקום אמר לשופטים שאין כל סיבה להזמין משטרה מאחר ובמקום נותרו מספר בודד של אוהדים שלא התכוון לפגוע בהם ואנשי התקשורת שהיו במקום אף העידו על כך. השופטים יצאו בביטחה וללא כל חשש ולא הייתה שום סיבה להזמין משטרה למקום. אנחנו עדיין ממתינים לקבלת הדוח מהאיגוד ולא מהתקשורת כדי שנוכל להתייחס לכל סעיפיו".