הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

התרשמתם? 0:0 בין בית"ר י-ם לטרק גרוזני במשחק הידידות

המסע של הצהובים-שחורים הגיע לשיאו בניסיון להרשים את הצ'צ'נים, אך דווקא על המגרש הם לא הותירו חותם משמעותי. בקור מקפיא, המשחק התנהל בהילוך ראשון ולא התעלה לרמה גבוהה. הקבוצה תחזור לארץ עם צ'ק שמן? צפו בתקציר

שירלי בר דיין, שליחת אתר ערוץ הספורט לצ'צ'ניה  09.01.13 - 15:03

זה לא היה משחק ידידות שגרתי, ולא נסיעה שעושים כל יום או כל שנה. אבל היום (רביעי) בית"ר ירושלים התמודדה עם הכפור ועם טרק גרוזני בצ'צניה וסיימה ב-0:0. הביטו מהיציע: הבעלים ארקדי גאידמק וגם נשיא צ'צ'ניה.

כידוע, הניסיון להרשים מספר אנשי עסקים מיליארדרים לא היה המטרה הרשמית של הנסיעה, אבל בבית"ר כמובן לא יתנגדו לקבל סיוע כספי מטלמן איסמאילוב (שבנו סרחן הגיע לאצטדיון), האיש ששמו הוזכר לאחרונה בהקשר של בית"ר, הודות לקשר החם שנוצר בין הצדדים לאחרונה. תמיכה שכזו עשויה לעשות את ההבדל עבור בית"ר בחלון ההעברות של ינואר, אולם כאמור בקבוצה מבהירים כי לא לשם כך סוכם לצאת למסע.

בכל אופן, על פי היכולת על הדשא ספק היה אם ניתן להתרשם מבית"ר. הקבוצה המצוינת של אלי כהן שיחקה ב"הילוך ראשון" באיצטדיון "אחמט" המקפיא ומיעטה להגיע להזדמנויות. כעת, תחת אבטחה חסרת תקדים הם יעשו את דרכם חזרה לישראל, בתקווה כי אכן תגיע התמיכה הכספית.

קשה לציין שחקן אחד שבלט מעל כולם בבית"ר, אך גם לא ניתן לסמן מישהו חלש. קובי מויאל נראה טוב במחצית הראשונה במרכז המגרש, בעוד שערן לוי, שנכנס במחצית, היה די פעיל בחלק הקדמי. בסופו של יום, לא נראה שמישהו יצא מאוכזב יתר על המידה מהיכולת או מהתוצאה. את הכסף, כמו שאומרים, סופרים במדרגות. אם וכאשר.

מהלך המשחק

אחרי פתיחה די איטית, המקומיים היו הראשונים לבעוט לשער של בית"ר. מיטרישב עבר שחקן הגנה ושיגר כדור חד מ-20 מטרים, אך למרכז השער של הרוש, שקלט. בית"ר הגיעה למצב תקיפה רק בדקה ה-40: דסה מצא את נחמני ברחבה במצב מסוכן, אך החלוץ הצעיר לא העביר מספיק טוב את מסירת הרוחב. 0:0 במחצית.

אלי כהן ביצע לא פחות משישה חילופים מיד עם ההפסקה. אוסמאנוב (47) בעט כדור חופשי מסוכן, שעלה אל מעל השער. הירושלמים ניסו לתקוף וצירוף מסירות יפה באגף ימין שם את דסה במצב נוח, אך המגן החטיא את המסגרת (58) ו-6 דקות לאחר מכן הגיע המצב הטוב ביותר של גרוזני: מיטרישב השתחרר משני שחקנים ובעט בשאל מ-10 מטרים, אך רק ליד העמוד.

הרכב בית"ר ירושלים: אריאל הרוש; אלי דסה, דינו שקוורץ, שמואל קוזוקין, חיים מגרלשווילי; קובי מויאל, אופיר קריאף, עדן נחמני; חן עזריאל, צחי אליחן.