מהומת ענק: צפו בקטטה בין אנשי הפועל לאוהדי אשקלון

הקהל התעמת עם אוהדים מקומיים אחרי ה-51:54, המשטרה הפרידה. ראשי האדומים הוכו. כיסאות נזרקו על הפרקט. יש שני עצורים. יו"ר האדומים: "הרביצו לקהל שלנו, מאבטח בעט בי". דובר אשקלון: "הם הולכים מכות בכל מגרש"

זיו אברג'יל  20.01.13 - 21:48
תחילת כתבה

חבל שככה מסתיים משחק בליגת הכדורסל שלנו. מהומה גדולה בסיום המשחק בין הפועל תל אביב לאשקלון. זריקת חפצים, אוהדים שהשליכו כסאות ואלימות מצד מאבטחים על הפרקט. פשוט בושה. הכל התחיל כאשר הכרוז של הקבוצה המקומית, שהיה על הפרקט, התגרה באוהדי הפועל ת"א, שבתגובה זרקו חפצים והחלו לקלל. על הפרקט, התחיל בלאגן גדול כאשר אוהדים מקומיים ואנשים של הפועל ת"א החלו להתעמת כשגם מאבטחים נכנסו למהומה ולטענת הפועל ת"א אף היכו את דובר המועדון ואת היו"ר רמי כהן. מי שניסה להפריד, אגב, הוא מתן נאור שנקלע גם כן לקטטה המכוערת.

כמובן שהאירועים על הפרקט גרמו גם לבלאגן גדול ביציעים כאשר כיסאות נעקרו ונזרקו עד התערבות המשטרה, שהגיעה למקום ועצרה שני אוהדים במקום. לטענת האשקלונים, אוהדי הפועל שרו "שייפלו עליכם קאסמים" ושני אנשים שהיו על הפרקט, אוהד אשקלון ואחד שקשור למועדון, זרקו חפצים בחזרה לעבר הקהל האדום. באשקלון ציינו גם כי נגרם נזק רב וכי 40  כיסאות נהרסו. אלה גם טוענים כי הדובר של היריבה, נמרוד בוכמן תקף את האפסנאי הצעיר של המועדון.

האדומים, בצד השני, מציינים כי בשלב מסוים נכנסו סדרנים ליציעים שלהם (ולא רק שוטרים כמתבקש) והיכו את האוהדים. בקיצור, מלחמת גרסאות. במשטרה אמרו כי המשחק הוגדר כ"רגיש" וכי נרשם עימות עוד לפני המשחק. היא תדרוש ככל הנראה להרחיק את שני העצורים מהמגרשים לתקופה ארוכה ואחרי שיצפו במצלמות, עלולים לעצור אוהדים נוספים. כמו כן, מנהל ההיכל באשקלון הגיש תלונה במשטרה נגד הפועל ת"א בגין הנזקים שנגרמו.

יו"ר האדומים, רמי כהן: "כרגיל, חבל שזה קרה ושאנחנו נגררים לדברים כאלה. מהזווית שלי, ואני חושב שניתן לראות את זה במצלמות, אנשי צוות של אשקלון פנו לקהל של הפועל, התגרו בתנועת ידיים ובהשלכת חפצים, הקהל החזיר ומשם זה יצא משליטה. במקביל, עלו שוטרים וסדרנים ליציע והרביצו לאוהדים שלנו. מאבטח בעט בי במקום רגיש וכשראה את התג שלי הוא עצר. כל מי שעל הפרקט חייב לדעת לשמור על עצמו ולדעת איך להתנהג, כי רוב ההתפרעויות מתחילות מהפרקט".

דובר אשקלון, אבי פרג': "זה  לא חדש. אוהדי הפועל? בכל מגרש הם מתנהגים בפרעות. התמונות מעידות, הכסאות שבורים והאולם חרב. יש עצורים מת"א, והאש הוצתה הרבה לפני שמה שקה. הם התגרו בקהל שלנו וניסו ללכת מכות, גם במהלך המשחק וגם לפני, מחוץ לאולם. הצוות הניהולי שלהם. חצי יציע עקור וזרקו את הכסאות. בכל אולם הם הולכים מכות".