מויאל הוחלף וקילל את אלי כהן, שענה לו: "תסתום כבר"

הקשר, שיצא בדקה ה-58, לא אהב את החילוף וסינן לעברו: "זו בושה". המאמן הגיב לאחר המשחק: "נסדר את זה בינינו"

תומר לוי ומוטי פשכצקי  17.02.13 - 21:28
תחילת כתבה

עד לפני חודש בית"ר ירושלים הייתה הדבר הכי יפה והכי מצליח בליגת העל, מלבד מכבי ת"א. אחרי ה-0:2 על הפועל ת"א הצהרנו ש"ירושלים חזרה" והתרפקנו על מועדון ארבע הגדולות שקם לתחייה. אולם, מאז אירועי המשחק מול בני יהודה ומאז הגעתם של זאור סדאייב וג'יבראיל קאדייב, השחקנים של אלי כהן פשוט יצאו מאיזון. הערב (ראשון) הובסה בית"ר בקרית אליעזר 3:0 על ידי הפועל חיפה. המאבק של בית"ר בגזענות מצליח ומוצדק, אבל נראה שהוא גובה קורבן מהשחקנים, שנראים אנמיים לחלוטין בחודש האחרון. ואם זה לא מספיק, לצד ההפסד השלישי בארבעת המשחקים האחרונים, נרשמה תקרית לא נעימה במהלך המשחק בין המאמן לבין הקשר קובי מויאל.

מצלמות הטלוויזיה קלטו את מויאל, שיצא בדקה ה-58 במקום דומיניק גלאבינה, פולט קללות לעברו של מאמן בית"ר, אלי כהן. הקשר ירד לספסל ופלט בין היתר: "זו בושה". אלי כהן התרגז על המחאות של השחקן והגיב: "די, תסתום כבר". לאחר המשחק הגיב אלי כהן על התקרית: "אין צורך לנסות ולהתסיס את הסיפור עם מויאל. אנחנו נלבן את העניינים בינינו. אף שחקן לא אוהב להתחלף. אם היו בעיות, אנחנו נסדר את זה בינינו".

"אנחנו במשבר בחודש האחרון, אנחנו פשוט משחקים מתחת לרמה שלנו", אמר מאמן בית"ר ירושלים, אלי כהן, לאחר המשחק. "גם כשהדברים לא הלכו לנו בתחילת העונה, לא נראינו בצורה הזו. אנחנו כבויים וחסרי נשמה. זה לא כדורגל".

כהן לא פוחד לקחת אחריות למצב :"אני האחראי ואני אוציא אותנו מהמצב הזה, אני לוקח הכל על עצמי. אנחנו נצא מהמשבר וניקח את הנקודות במקום אחר". כשנשאל מה לדעתו הסיבה למשבר אמר: "אולי המצב שקרה כאן בחודש האחרון השפיע על השחקנים, אבל אני לא מצטער על ההגעה של קאדייב וסדאייב, זה לא יעזור לנו". "בשבוע הבא ננסה לצאת מהמשבר, יחזרו כל המושעים ונראה מה יהיה", הוסיף המאמן. בסיום המשחק, אלי כהן שוחח עם שחקניו בחדר ההלבשה ואמר להם: "תיזכרו באיזה מצב היינו בשנה שעברה ואיך יצאנו מזה כמו גדולים. גם השנה זה יקרה, בעזרת השם".

כאמור, בית"ר ירושלים רשמה הפסד שלישי בארבעת המחזורים האחרונים. הקבוצה, שניצחה לפני פחות מחודש 0:2 את הפועל תל אביב בבלומפילד, נעלמה כלא הייתה. הירושלמים צברו נקודה אחת בלבד מ-12 אפשריות וכעת נראה שהמקום בפלייאוף העליון, שכבר היה כמעט מובטח, הפך להיות מוטל בספק. לפני המשחק נעצרו שני אוהדים לאחר שהתעמתו עם שני אוהדים נוספים של בית"ר ירושלים. המשטרה טוענת כי השניים היו שיכורים והוצאו בכוח מקרית אליעזר.