היקמן: "ביורוליג קורים דברים משוגעים, אפשר לעלות שלב"

גארד מכבי ת"א התמלא אמונה אחרי הניצחון המרשים על סיינה: "פשוט נתנו הכל, אם נשמור על הקצב ננצח". דייויד לוגאן: "עכשיו יש לנו ביטחון, מקווה שנדע לנצל אותו". ג'יימס: "התגברנו על הפציעות וניצחנו כי שיחקנו קבוצתי"

רועי גלדסטון  22.02.13 - 08:57
תחילת כתבה

מכבי ת"א אירחה אמש (חמישי) את סיינה בהיכל נוקיה והוכיחה שאסור להספיד אותה מוקדם מדי כשהביסה 61:92 ונתנה את אחת התצוגות היפות שלה העונה באירופה. למרות הניצחון המרשים על אחת מהקבוצות הטובות ביותר באירופה, הסיכויים של הצהובים להעפיל להצלבה עדיין קלושים, מה שבטוח ניצחון כזה יכול להכניס הרבה רוח למכונה הצהובה וזה בדיוק מה שהיה חסר לחניכיו של דייויד בלאט.

"הניצחון היה בזכות מאמץ קבוצתי", אמר ריקי היקמן שקלע 6 נקודות אמש, "פשוט נתנו כל מה שיש לנו. זו הפעם הראשונה ששיחקנו טוב במשך 40 דקות ביורוליג. יש לנו הרבה שחקנים איכותיים. אנחנו משחקים מאוד קשה וצריכים להישאר בקצב. אם נעשה את זה, ננצח. אני מאמין שאפשר לעלות, ננסה לנצח כל משחק. יש עוד 6 משחקים עד לסיום שלב הטופ 16, קורים דברים משוגעים ונראה מה קורה".

הרבע הראשון עוד היה צמוד, אבל מהרבע השני, מכבי לחצה על הגז ולא הורידה את הרגל, כולל ריצת 0:21 ברבע האחרון. "פשוט המשכנו לשחק, לא הפסקנו וניצלנו את ההזדמנויות שהיו לנו", אמר דייויד לוגאן שהיה מהבולטים עם 14 נקודות, "יש לנו ביטחון עכשיו ואני מקווה שנדע להשתמש בו במשחק הבא".

מי שנתן אמש את הטון היה יוגב אוחיון ששבר שיא אישי ביורוליג כשקלע 19 נקודות. דווין סמית' הוסיף גם הוא 19 נקודות, וצלף 5 שלשות (מתוך 6). שון ג'יימס סיים עם 100 אחוזים מהשדה ו-14 נקודות. בתוך כך, הצהובים התמודדו עם בשורות קשות אחרי שערב המשחק נפצע מורן רוט כשסובב את הקרסול. הגארד לא התלבש למערכה מול אלופת איטליה והצטרף לליאור אליהו במסדר הפצועים על הספסל. "שיחקנו אגרסיבי ושיחקנו 4 רבעים כמו שצריך", אמר ג'יימס, "אם נמשיך ככה יהיה קשה לנצח אותנו. התגברנו על הפציעות של ליאור אליהו ומורן רוט וניצחנו כי שיחקנו קבוצתי".