ארגון השחקנים הכריז על סכסוך עבודה

אחרי פגישה בה דובר על הדרישה לכלול 3 ישראלים בכל חמישיה, חל פיצוץ במגעים. המנהלת: "רק מנסים לפגוע"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.02.13 - 17:55
פרנקל ומזרחי, במנהלת מצפים להמשך המו"מ (ברני ארדוב, וואלה)
פרנקל ומזרחי, במנהלת מצפים להמשך המו"מ (ברני ארדוב, וואלה)
תחילת כתבהארגון שחקני הכדורסל הכריז היום (חמישי) באמצעות ההסתדרות על סכסוך עבודה מול מנהלת ליגת העל ומול ראשי הקבוצות. ביום שני נערכה פגישה בין ראשי המנהלת לנציגי השחקנים ובראשם יו"ר הארגון ניר אלון, במהלכה הועלתה דרישה להעניק רוב לשחקנים ישראלים בחמישיה בכל רגע נתון ולבטל את המצב הנהוג כיום.

באותה פגישה ביקשו ראשי המנהלת שהארגון ימנע מהכרזת סכסוך עבודה והסכימו כי אם בהמשך למו"מ תיווצר אי הסכמה, זכות השביתה לא תיגרע מהשחקנים והם יוכלו לעשות זאת מבלי להמתין תקופה של שבועיים, כפי שקובע החוק.

אלון קיבל ביום שלישי הודעה ממנכ"ל המנהלת עדלי מרכוס לפיה המנהלת אינה מאשרת את את הנושאים עליהם דובר בפגישה ולכן החליטו בארגון השחקנים להכריז על סכסוך עבודה. עקב כך, פנה יו"ר ארגון השחקנים ליו"ר המנהלת שמואל פרנקל והציע לו להמשיך ולקיים מו"מ כפי שנקבע.

מהמנהלת נמסר בתגובה: "ביום שני האחרון התקיימה ישיבה בין ארגון השחקנים ונציגי המנהלת אשר בסופה היה סיכום להמשך המשא ומתן ב-10 במרץ. אי לכך תמוה שאחרי פגישה אחת, כאשר נקבעה פגישת המשך, ארגון השחקנים הכריז על סכסוך עבודה והשבתה בעקבות טענת שווא אשר מופיעה בהודעתם 'סירוב המעסיקים והמנהלת לנהל מו"מ לחתום על הסכם חדש'".

כמו כן נכתב: "ברור לכל כי כוונת ארגון השחקנים היא לפגוע במהלך התקין של הליגה ומשחק האולסטאר וזאת ללא כל סיבה ובתוך תקופת הסכם שמסתיימת בסוף העונה, דבר המצביע כי ארגון השחקנים לא מקיים את ההסכמים שלו עם המנהלת. אנו רואים בחומרה רבה את הצעד החד-צדדי של ארגון השחקנים וקוראים לארגון לקחת חזרה מיד את הכרזת הסכסוך ולהמשיך להיפגש לשיחות כפי שנקבע בין הצדדים בפגישה השבוע".