יוסטון בעקבות כספי, שנמצא במגעים לשחרורו מקליבלנד

לישראלי יש עד הערב כדי להתיר את חוזהו, ואז יוכל לעבור לכל קבוצה במסגרת העונה הסדירה. הרוקטס כבר הביעו עניין בקליטתו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.02.13 - 20:34
בדרך ליוסטון? כספי מחפש כיוון חדש (gettyimages)
בדרך ליוסטון? כספי מחפש כיוון חדש (gettyimages)
תחילת כתבה

חלון ההזדמנויות של עומרי כספי לעזוב את קליבלנד ולחתום בקבוצה אחרת ב-NBA עדיין לא נסגר. המועד האחרון לביצוע טרייד אמנם עבר, אולם לפורוורד הישראלי יש עדיין אפשרות להפוך לשחקן חופשי ובכך להעמיד את עצמו כמועמד אפשרי לכל קבוצה בליגה הטובה בעולם.

בתקשורת הספורט בארה"ב שמו של כספי עלה גם היום, בהקשר של מעבר אפשרי ליוסטון. כדי שזה יקרה, הישראלי צריך קודם כל להשיג את השחרור מהקאבס. הדד ליין להשג "buyout" (התרת חוזה) הוא ה-1 במרץ, כלומר מחר (שישי) וכספי כבר מנהל מגעים מתקדמים להשגת הסכם עזיבה כזה.

אחרי שישיג את השחרור, הוא יהיה כאמור שחקן חופשי ויוכל לחתום בכל קבוצה, כל עוד הוא עושה את זה עד תום העונה הסדירה ב-NBA. על פי דיווחים באמריקה, יוסטון כבר אישרה כי היא מעוניינת בכספי ומחכה להתפתחויות במו"מ שלו מול קליבלנד.

כספי, שמתאושש מניתוח להסרת תוספתן שעבר השבוע, נלחם העונה קשה על הדקות שלו אבל לא ראה הרבה מהן ממאמן קליבלנד ביירון סקוט. ההערכות היו כי כספי מעוניין בטרייד, אולם עסקה כזו לא יצאה לפועל, וכעת הוא מנסה להשתחרר בדרך היחידה שעוד נותרה לו. כספי שותף העונה ב-29 משחקים ופתח פעם אחת בחמישייה. הוא מחזיק העונה בממוצעים של 4 נקודות ו-2.2 ריבאונדים למשחק, כל זאת ב-11.4 דקות לערב.

אם אכן יעבור ליוסטון, כספי עשוי לשחק העונה אפילו בפלייאוף, כאשר הרוקטס מדורגים כרגע במקום ה-8 במערב, כשהלייקרס נושפים בערפם. ליוסטון יש מאזן חיובי של 28:31, כאשר הקבוצה מ-LA במקום התשיעי, עדיין עם מאזן שלילי של 30:28.