רוט: "חזרנו לתמונה רק בכוחות עצמנו. חימקי? כבר מחכים לזה"

מה ששני ניצחונות חוץ עושים. אחרי שהיתה כבר עם רגל וחצי בחוץ, מכבי שוב חזק בתמונה. הרכז אופטימי מתמיד בעקבות ה-85:94 מול פנרבחצ'ה: אנחנו מוכיחים אופי בכל שבוע בסיבוב השני. עשינו את זה בזכות היכולת והאמונה שלנו

רועי גלדסטון  08.03.13 - 10:30
תחילת כתבההאם אנחנו בדרך לאחד הקאמבקים הגדולים ביותר של קבוצה בטופ 16? לא ברור עדיין אבל מכבי ת"א לפחות בכיוון הנכון. הצהובים ניצחו אמש (חמישי) את פנרבחצ'ה בחוץ וחזרו סופית לתמונת העליה מהטופ 16.

כרגע יש לצהובים מאזן של 5:5 אחרי שהשלימו שלושה ניצחונות רצופים. נראה כי הקרב על העליה לשלב הבא יהיה מול חימקי ואולימפיאקוס. הפרט המעניין הוא שכבר בשבוע הבא מחכה לצהובים דייט עם הרוסים בנוקיה ושבוע אחר כך, הם ייצאו לאתונה. בקיצור, אם דייויד בלאט ינצח בשני המשחקים האלה (משימה קשה ביותר), אפשר יהיה להגיד שמכבי ת"א בדרך לשלב הבא.

הסיפור הגדול של המשחק אתמול היה כמובן השלשות. הצהובים הפציצו 15 פעמים מחוץ לקשת בלא פחות מ-55 אחוזים. מטורף. הפעם גם המאמן קיבל תפוקה מהזרים שלו כשהיקמן (18 נקודות), סמית' (16) ולוגאן (15) הובילו. בשעות הצהרים, הקבוצה נחתה בישראל אחרי הניצחון.

"עוד יקרו הרבה דברים בבית הזה אבל אחד מהם שאני לא צופה, זה שסיינה תנצח היום את חימקי מוסקבה, קשה לנצח שם, אבל הכל אפשרי", אמר בלאט, "אגרנו אנרגיות לשלשות, הגענו לזריקות טובות מהשלוש גם במשחקים הקודמים אבל לא קלענו, יש לנו קלעים טובים בקבוצה ובסופו של דבר גם הסטטיסטיקה מתיישרת, זה בא לנו בגדול אתמול וזה בהחלט היה הסיבה לניצחון שלנו".

"ההבדל בין הסיבוב הראשון לסיבוב השני לא היה כזה גדול, למעט משחק רע מאוד בחימקי, ההפסדים שלנו היו מאוד צמודים כאשר בחלקים מסויימים של כל משחק שיחקנו כדורסל יוצא מן הכלל ובחלקים אחרים פחות", אמר המאמן בנחיתה, "היינו יכולים להיות עם 7-8 ניצחונות היום וגם לא היינו רחוקים מזה אבל הנצחונות שבאים עכשיו לא מפתיעים אותי, זה בא בזמן. עשינו התאמות בדרך שבה אנחנו פועלים מבחינה טקטית וגם השחקנים עצמם קיבלו את ההבנה קל הרמה היותר גבוהה שאנחנו משחקים בה".

"אני חושב שהמצב שלנו בסיבוב השני הוא מדהים", הוסיף פניני, "וזה מראה שבאמת לא נשברנו, כמו שאמרנו לפני שלושה משחקים שלא נשבר. הוכחנו שהאמנו בזה ואנחנו רוצים להמשיך את היכולת וההצלחה בסיבוב הזה. לדעתי אנחנו תלויים בעצמנו ולא צריכים לחכות לשום תוצאה, אם ננצח כל משחק עד סיום הסיבוב אז יש לנו סיכוי טוב לעלות וברגע שזה תלוי בנו, מדובר במצב הכי טוב שיכול להיות. צריך לעבוד קשה כדי לנצח את המשחק הבא מול חימקי".

"אי אפשר להסביר את מספר השלשות שקלענו אתמול, פשוט התפוצצנו, כל אחד קלע זריקות מדהימות ומכריעות וצריך להוריד את הכובע בפני יוגב אוחיון שקלע שלשות גדולות, דיוויד לוגאן ודווין סמית. רק שימשיכו ככה".

"הוכחנו המון אופי", אמר מורן רוט (סיים עם 7 נקודות ורשם משחק טוב) שחזר לקלוע ביורוליג אחרי תקופה ארוכה, "ואנחנו עושים את זה שבוע אחר שבוע מפתיחת הסיבוב השני בטופ 16. חזרנו לתמונת העלייה בכוחות עצמנו, ועשינו זאת בזכות היכולת, הנחישות והאמונה במשחק שלנו".

"אנחנו מחכים כבר לחימקי, זה משחק העונה שלנו", הוסיף הגארד, "באופן אישי אני מאוד שמח שהיה לי משחק טוב מהרגע שעליתי מהספסל ועזרתי למכבי להשיג את הניצחון החשוב. אני תמיד מוכן, בכל מצב, להיות שם בשביל הקבוצה".