בלאט: עוד לא עלינו להצלבה, אך אחרי המשחק הבא נהיה שם

גם מאמן מכבי שיחרר כמה חיוכים אחרי הניצחון ביוון, 67:73 על אולימפיאקוס. אוחיון: "עשינו קאמבק ענק, אבל אנחנו עוד צריכים להשלים את העבודה". ג'יימס: "אני מאושר, היו אנשים שרצו שניכשל". היקמן: "שון הוא כוח ענק"

רועי גלדסטון, שליח אתר ערוץ הספורט לאתונה  22.03.13 - 22:58
תחילת כתבה

אחרי ההפסד לאולימפיאקוס בסיבוב הקודם, קשה היה להאמין שמכבי תל אביב מסוגלת לחזור לתמונת העלייה מהטופ 16 להצלבה. אבל החבורה של דייויד בלאט התגבשה בשבועות האחרונים ליחידה לוחמת וסיירת עקשנית שהוכיחה שיש לה מקום בין 8 האחרונות באירופה. מכבי ניצחה הערב (שישי) 67:73 את אולימפיאקוס ב"היכל השלום והאחווה" בפיראוס ועכשיו היא קרובה מתמיד להצלבה. ניצחון בשבוע הבא על בשיקטאש צפוי כנראה לסגור את הסיפור ולרשום הישג גדול נוסף ברזומה של בלאט על הקווים של הצהובים.

שמחה גדולה הייתה בחדר ההלבשה של מכבי בסיום כאשר השחקנים צרחו מרוב אושר. שמעון מזרחי אף הזיל דמעה וגם בחדר המאמנים לא הסתירו את החיוכים.

"התכוננו היטב וידענו מה לעשות הערב וכולם ראו את זה במחצית הראשונה, שהייתה מדהימה", אמר מאמן מכבי תל אביב, דייויד בלאט, לאחר הניצחון. "במחצית השניה הם העלו את האינטנסיביות ואנחנו קצת מעדנו, אבל בגלל הניסיון שרכשנו בטופ 16, הצלחנו להחזיק מעמד והשגנו ניצחון נפלא. זה אחד הניצחונות הכי גדולים של הצוות הנוכחי במכבי. גיא ודריק עושים עבודה נהדרת ואנחנו מחויבים למערכת, לה הבאנו כבוד רב".

על כך שהאמין לכל אורך הדרך, בסיכויים של מכבי להעפיל להצלבה, אמר בלאט: "גם כשהפסדנו ב-3 משחקי בית בסיבוב הראשון, האמנתי שיש פוטנציאל בקבוצה. ידעתי שאנחנו לפחות בין עשר הקבוצות הטובות ביבשת. אנחנו עדיין לא בהצלבה, אבל נהיה שם אם ננצח בשבוע הבא. אני יודע שיש סיכוי גם לסיים במקום השני, אבל עוד מוקדם לדבר ולחשוב על זה".

יוגב אוחיון, שסיים את המשחק עם 8 נקודות ו-4 אסיסטים, הוסיף: "נתנו את כל הלב על המגרש. זה אחד הקאמבקים הגדולים שאני זוכר ויודע. באמת קשה לאבד משחק אחרי מחצית ראשונה כל כך טובה וכל הכבוד ליתר השחקנים שנתנו את הכל". על תמונת הסיכויים בבית: "אנחנו קודם כל צריכים לנצח בשבוע הבא ועד שלא נסיים את העבודה, לא נגדיר מטרות. הסיבוב השני שלנו מושלם וצריך לנצח בשבוע הבא כדי להשלים את המשימה".

"התמודדנו בהצלחה עם הקהל של אולימפיאקוס, בעיקר בזכות משחק מצוין של דייויד לוגאן במחצית הראשונה", אמר שון ג'יימס לשליח אתר ערוץ הספורט ביוון. "היו הרבה אנשים שחיכו לנו בפינה והיו הרבה שלא רצו שנצליח, אבל אני מאושר מהתפנית שאנחנו עושים בסיבוב השני. היה עלינו לחץ, אך ידענו מה אנחנו צריכים לעשות". ריקי היקמן הוסיף: "זה ניצחון מדהים. שון ג'יימס הוא לא כוח עולה ביורוליג, אלא כבר כוח דומיננטי ומשמעותי ביורוליג. שון הוא שחקן גדול שכל הקבוצות שבאות מולנו צריכות להתכונן אליו".