קטש: אין ישראלים שמגיע להם ולא משחקים

מאמן אילת תקף את דרישות ארגון השחקנים, שמאיימים להמשיך בהשבתת הליגה: "הם פוגעים בעיקר בעצמם"

רועי גלדסטון  25.03.13 - 09:56
תחילת כתבהפגישה נוספת נערכה אמש (ראשון) בין נציגי מנהלת הליגה - חיים אוחיון, צביקה ליבר, אלדד אקוניס, שמעון מזרחי והמנכ"ל עדלי מרכוס - לבין נציגי ארגון השחקנים. בישיבה העלו הראשונים שוב את ההצעה לפיה בכל רגע נתון ישחקו שני ישראלים על המגרש, כל קבוצה תוכל לרשום עד חמישה זרים ותחויב לרשום שלושה צעירים עד גיל 22 בטופס, שלא התקבלה.

במנהלת מקווים לקיים את המחזור ה-22 במלואו כבר ביום חמישי, תחת האיום כי אם שביתת השחקנים תימשך לא יהיה מנוס מביטול הליגה. "לצערנו, חלק מהנהלת ארגון השחקנים לא מבין את המשמעות של ביטול הליגה. יושבי הראש ניסו להעביר לשחקנים את המשמעויות הכבדות של כריתת הענף עליו יושבים השחקנים בעצמם", נמסר בהודעה מטעם המנהלת.
 
מאמן הפועל אילת עודד קטש התייחס למצב שנוצר: "אני חושב שהבעיה של הכדורסלן הישראלי היא לא במקום שנציגי הנהלת ארגון השחקנים מחפשים. בסך הכל הליגה מעניינת וטובה ויש ביטוי לשחקנים הישראלים. אין לדעתי צעירים ישראלים טובים שלא מקבלים את הדקות שהם ראויים להן".

"השביתה גורמת לפגיעה מאוד קשה בקבוצות ובבעלים שלהן", הוסיף קטש. "לצערי, השחקנים לא רואים את התמונה הכוללת. הם לא רואים כמה מאמצים עושים בעלי הקבוצות כדי לגייס ספונסרים ולקיים את הקבוצות ואת הליגה. הם מחפשים את הבעיה במקום הלא נכון, ובטח שלא באמצע העונה. השיטה של חוק רוסי עם חמישה זרים מאפשרת המון דקות לישראלים. אני לא בטוח שמצב של שלושה צעירים בטופס יכול לעזור, אבל כשגלבוע/גליל לקחה אליפות עם חמישה זרים וחוק רוסי היה ביטוי גדול לישראלים כמו אלישי כדיר, גוני יזרעאלי , גל מקל ודגן יבזורי".

בתוך כך, ביום חמישי אחר הצהריים בזמן בו מתוכננת פגישה של איגוד השחקנים, מתוכנן גם מפגן תמיכה בבעלי הקבוצות, שייערך בביתו של עודד קטש. מי שצפויים להגיע הם מאמני קבוצות, יושבי ראש וגם שחקני עבר.

"אימנתי הרבה שנים בגלבוע/גליל, הרבה שחקנים עברו תחת ידיי וצעירים מוכשרים מצאו את מקומם בקבוצה ובליגה תחת החוק הרוסי - יוגב אוחיון, עומרי כספי, דגן יבזורי, גל מקל, אלישי כדיר והרשימה עוד ארוכה", המשיך מאמן אילת. "יש לי הרבה ביקורת על השחקנים שמנהיגים את המאבק הזה ולצערי הם בעיקר פוגעים בעצמם.  אין שחקנים ישראלים שמגיע להם לשחק ולא משחקים. כשיש כאלה שמגיע להם לשחק, זה אינטרס שלנו המאמנים לקדם אותם ואנחנו מעדיפים לקדם שחקן ישראלי טוב מאשר שחקן זר".

לגבי ההשפעה על הנבחרת אמר קטש: "ריבוי זרים בקבוצות לא בהכרח פוגע בנבחרת המקומית כפי שהשחקנים טוענים ויש הרבה דוגמאות למדינות באירופה שבהן יש ריבוי של זרים והנבחרת לא נפגעה. מצד שני, הזרים מרימים את רמת האימון והצעירים שלוקחים חלק באימונים מאוד תחרותיים, מתקדמים באימון, כמו במשחק, וזה מוסיף להם המון. אני בטוח שקבוצות שיהיו להן ישראלים מספיק טובים ובכירים, יעדיפו לשחק גם עם ארבעה זרים בסגל. אני יודע שאני אעשה זאת במידה שיהיו לי ישראלים ברמה גבוהה".