אין חזית אחידה: נמשכת שביתת הליגה, שחקני מכבי ת"א התנגדו

הישראלים של ליגת ווינר נפגשו במטרה לגבש צעדים להשגת המטרה: חוק רוסי והגבלה של עד 4 זרים. אוחיון ופניני לא תמכו במהלך, כמו גם אורלנד מנתניה. נכון לעכשיו אין הסכמה עם המנהלת, שכבר הביעה נכונות לחזור לשולחן המו"מ

רועי גלדסטון ואסף אקרמן  27.03.13 - 23:35
תחילת כתבה

נכון לרגע זה, עדיין לא ברור האם מחזור הליגה שנקבע לשבת הקרובה יתקיים כמתוכנן. השביתה בה פתחו השחקנים הישראלים עדיין בתוקף, ואחרי שכבר השביתו מחזור ליגה אחד, הערב (רביעי) הם הגיעו לישיבה עם יו"ר ארגון השחקנים בנסיון להגיע להבנות.

הפגישה, שנערכה באולם במושב בצרה, כללה קרוב ל-60 שחקנים ישראלים, החל מהבכירים ביותר ועד לזוטרים. בין היתר הגיעו למושב שחקנים כמו מאיר טפירו, עידו קוז'יקרו, יוגב אוחיון, גיא פניני, רביב לימונד, מתן נאור, דרור חג'ג', יונתן שולדברנד ועוד רבים אחרים.

בפתיחת הישיבה הבהירו שכולם צריכים ללכת ביחד עם המהלך כדי שיוכלו להגיע להישגים הדרושים. נאור שאל מי מתנגד לשביתה - אוחיון, פניני ויהוא אורלנד היו היחידים שהרימו את ידם. בקרוב תהיה הצבעה רשמית בין כל השחקנים שנוכחים בפגישה. יש לציין שהכל נעשה במהלך הדיון והשביתה לא הסתיימה.

חלק מהשחקנים הביעו ביקורת על שחקני מכבי ת"א בעקבות העובדה שהם לא תמכו בשביתה. "אתם הרי גם בעד כל מה שעושים ובעד ארבעה זרים, אז למה לשבור שביתה? זה פוגע בכל המטרה", הם אמרו.

 השחקנים לא דנו בהצעתו של יו"ר איגוד הכדורסל, אבנר קופל, מכיוון שטענו כי היא אינה רשמית ואי אפשר לדון בה עדיין במידה והמנהלת תאמר שזו הצעה רשמית, אז השחקנים יתכנסו שוב כדי לדון בה. ארגון השחקנים נשאר בעמדתו ודורש: חוק רוסי עם 4 שחקנים זרים בלבד ולא 5 כמו שהמנהלת רוצה. נכון לעכשיו יש עדיין שביתה.

תוך כדי הדיונים, השחקנים קיבלו מסרים מאנשי המנהלת, כי הם מוכנים להמשיך במו"מ. הוחלט שאף אחד מהשחקנים לא ידבר עם התקשורת, אלא רק יועץ התקשורת של ארגון השחקנים. לשחקנים שלא רצו לשבות נאמר שאם יעשו זאת הם יוצאו מארגון השחקנים.

מרבית השחקנים בפגישה טוענים כי אם כבר הגיעו למצב הזה, אז צריך ללכת עד הסוף ולהגיע למצב של חוק רוסי עם 4 זרים. עם זאת, שחקנים הביעו חששות מסנקציות מצד בעלי הקבוצות, כאשר בעלי אילת דורון הרציקוביץ' אף איים כי אם תהיה שביתה הוא יסגור את הקבוצה.