טפירו: ציפינו לתמיכה של שחקני מכבי. לפעמים צריך לגדל ביצים

סיום המאבק בין הישראלים לקבוצות עדיין לא נראה באופק וגארד ירושלים תוקף את עמיתיו ששברו שביתה: "מדובר גם בקרב שלהם. בארגון הולכים על פי דעת הרוב". ומה הלאה? "מאמין שנחזור לשחק, דורשים כללים ברורים לעונה הבאה''

רועי גלדסטון  31.03.13 - 13:45
תחילת כתבההכדורסל הישראלי הגיע אמש (שבת) לנקודת שפל. המחזור שהיה אמור להתקיים בליגת העל בוטל בשל שביתת השחקנים הישראלים ועדיין באופק לא נראה סוף למאבק בין אירגון השחקנים לקבוצות. היום התפנה מאיר טפירו, אחד ממובילי השביתה, להתייחס להתפתחויות האחרונות.

כזכור, שחקני מכבי ת"א יוגב אוחיון וגיא פניני התנגדו לשביתה במהלך ישיבה של השחקנים ואתמול הישראלים של מכבי גם הופיעו למשחק מול בני הרצליה. גארד הפועל ירושלים לא אהב זאת: "לאות סולידריות שחקני מכבי תל אביב היו צריכים להיות פה. זה מאבק גם שלהם. באיזשהו מקום כשאתה חבר בארגון אתה צריך ללכת לפי דעת הרוב, ולכל מקום שתגיע בהמשך אתה צריך לפתח ביצים ולעשות מה שצריך לעשות. לצערי הם לא היו איתנו בחלק מהמאבק הזה. הארגון חזק גם בלעדיהם ונקווה שאנחנו נמשיך בדרך שאנחנו באמת מאמינים בה".

בהמשך טפירו גם דיבר על הצעד הדרסטי של הישראלים: "שביתה לא הייתה המטרה שלנו, גם בימים האחרונים עלו כמה הצעות מהמנהלת. אבנר קופל הביא את ההצעה הכי טובה לכדורסל הישראלי לבנות משהו שהוא ארוך טווח, ל-4 שנים, ולבנות ליגה עם ישראלים טובים, כאלה שמקבלים את ההזדמנויות. אין לי מושג למה זה לא עבר במנהלת. עשינו הכל כדי שלא תהיה שביתה, זה לא דבר טוב. זה לא מה שרצינו שיקרה"

אז מדוע יש צורך בשינוי דווקא כעת? "ככל שיהיו יותר שחקנים ישראלים דומיננטיים ביותר קבוצות, יהיה יותר כסף בכדורסל. אני מסתכל על הטווח הרחוק, זה הדבר הנכון לכדורסל הישראלי", הסביר הגארד, "ריבוי הזרים וזה שאתה לא יודע מול מי אתה משחק, נמאס גם לליגה וגם לשחקן הישראלי. השחקנים מסכנים הרבה מאוד כסף בגלל השביתה הזאת. בעלי הקבוצות הם בעלי אינטרס משותף, לעשות ליגה מעניינת, וכמה שיותר תחרותית ולמשוך. עם ציביון ישראלי זה יקרה".

כעת מרחף סימן שאלה סביב המשך קיומה של הליגה, כאשר אף עלתה האפשרות שהיא תבוטל עד לסיום העונה. טפירו דווקא אופטימי: "אני חושב שעוד נחזור לשחק העונה. בשנים עברו, כשבאנו להדברות ביוני, אז אמרו שקבוצות כבר החתימו זרים ואי אפשר לדבר על החוקים. בהסכם האחרון קבענו שנדבר מפברואר או מרץ, יש לנו את הזכות לעשות את מה שאנחנו עושים. אנחנו רוצים שהקבוצות יתכוננו לעונה הבאה עם חוקים ידועים".

על פי שחקן הפועל ירושלים המאבק הזה הוא עבור דור העתיד: "אני אולי נלחם פה בשביל הבן שלי, שיגדל ושרוצה שתהיה לו הזדמנות לשחק כדורסל. יש אלפי ילדים שמתחילים לשחק כדורסל בארץ וחולמים לשחק בליגה הראשונה, אנחנו לא רוצים להרוס להם את החלום הזה. לי היתה את ההזדמנות כי היו רק שני זרים כשהתחלתי. החבר'ה הצעירים של היום מקבלים הזדמנות רק בגיל 23 או 24. אם לא יהיו שחקנים ישראלים משמעותיים בליגה, היא לא תעניין אף אחד".