פרנקל: ''כועס על השחקנים. הפעולות שלהם היו שגויות''

יו"ר המנהלת על התנהלות השחקנים הישראלים במהלך השבתת הליגה: הם ניסו לבדוק גבולות. לא היה צורך לשבות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.04.13 - 20:39
תחילת כתבהסיום שביתת השחקנים הישראלים בליגת העל בכדורסל כבר נראה באופק, אבל נראה שבין הכדורסלנים למקבי ההחלטות בענף עדיין ישנם משקעים. יו"ר מנהלת הליגה שמואל פרנקל התארח הערב (רביעי) בחדשות הספורט ולא הסתיר את אכזבתו מהמהלך עליו החליטו השחקנים.

במידה מסויימת אני כועס על השחקנים, הם לא היו צריכים לשבות", אמר פרנקל, "אי אפשר לשבות בתקופה של הסכם. אי אפשר להתחיל שיחות ומיד להכריז על שביתה. כל התהליך הזה לא היה נכון. היה צריך למצות משא ומתן והיה זמן לכך. הם לא היו צריכים לעשות את זה וההתנהלות היתה לא נכונה. היו צריכים לשבות בפגרה".

פרנקל גם נשאל האם לדעתו נגרם נזק לענף וענה: "יש קצת נזק. לדעתי הנזק הוא בעיקר המתחים שנוצרו בין הזרים לישראלים, אבל ביום רביעי תתחיל הליגה ותוך שבוע-שבועיים זה ישכח".

"ההסכם טוב לשני הצדדים. לשחקנים יש הישגים", הוסיף פרנקל, "יש 80 דקות מינימום לשחקן ישראלי במשחק ואני מעריך שבגלל שרוב הקבוצות ישחקו עם 4 זרים אז הם  ירוויחו מזה. דיברתי עם יושבי הראש ואני מאמין שיהיו לישראלים לא מעט דקות".

במהלך המשבר זכה פרנקל לביקורת קשה על כך שלא נכח בישראל והעדיף לשהות בחופשה פרטית בתאילנד. יו"ר המנהלת הסביר: "לא ידעתי שניר אלון יבחר להתחיל שביתה דווקא כשאני שם. אני חושב שהשבועיים האלה היו טובים השחקנים בדקו את הגבולות שלנו והיה צריך לעבור זמן עד שהם יבינו שלא נרד מ-5 זרים. בשבועיים האלה ם הבינו את העמדה שלנו. הבת שלי מתגייסת בשבוע הבא ויש משפחה לפני הכל. עצם זה שהגעתי וכבר ביום הראשון הכל נגמר כנראה שזה היה העיתוי הנכון".