עידו קוז'יקרו: "זה לא הסכם חלומות, אך הוא טוב עבורנו"

ארגון השחקנים אישר את הפשרה מול המנהלת ברוב של 49 מול 21. רק נאור נמנע: הכי טוב שיכולנו להשיג כרגע"

רועי גלדסטון  04.04.13 - 16:30
תחילת כתבהבשעה טובה, הסכסוך בין מנהלת הליגה לארגון השחקנים הסתיים (לפחות עד להודעה חדשה) והיום (חמישי) אישר הארגון סופית את נוסח ההסכם אשר הביא לסופה של השביתה. כידוע, עם חזרתו מחו"ל של יו"ר המנהלת שמואל פרנקל ובתיווכו של ראש מינהל הספורט אורי שפר, הגיעו הצדדים להבנות שיאפשרו את החזרה לפרקט.

במרכזו של ההסכם עומד הסעיף במסגרתו ב-5 העונות הקרובות יתקיים בליגה החוק הרוסי. במהלך כל אחת מ-5 עונות אלה, כל קבוצה תוכל לרשום רק עד חמישה זרים בטופס המשחק ובסה"כ שמונה שחקנים בסגל בעלי נתינות זרה במהלך העונה כולה.

הדבר, שהובא כאמור להצבעה בארגון השחקנים, עבר ברוב של 49 מול 21 כשרק מתן נאור נמנע. "אני יותר עייף ממרוצה או מאוכזב כי אלו היו שבועות לא קלים", סיפר קפטן הפועל תל אביב ונציג השחקנים במו"מ. "זה היה ההסכם הכי טוב שיכולנו להגיע אליו, בנקודת הזמן הזאת, ולכן גם נמנעתי. ברגע שעלתה על שולחן המו"מ סיטואציה שמדברת על משהו קצת יותר טוב מחוק רוסי עם 5 זרים, ואמרנו שהשביתה היא לא המטרה אלא האמצעי, היה צריך לעשות את זה".

גם עידו קוז'יקרו התייחס לפשרה שהביאה את סוף השביתה. "הסבירו לנו על מה ההסכם מדבר והיו כאלו שפחות אהבו אותו. להגיד שזה הסכם החלומות? לא אגיד, אבל זה הסכם טוב. יש 48 מקומות מובטחים בעונה הבאה לשחקנים צעירים וזה הרבה יותר ממה שיש היום. אין פה שחור ולבן, אני מקווה שבעוד 5 שנים שחקנים ישראלים יהיו כאן המובילים".