מכבי נחתה. אוחיון: "גם עם הגב לקיר, אנחנו יודעים להתעלות"

הצהובים הגיעו לבירת ספרד, שם יפגשו ברביעי יריבה מוכרת במשחק הראשון בסדרת ההצלבה. בלאט הוסיף: "זו משוכה גבוהה, אבל אנחנו רוצים להמשיך במומנטום". יוגב אוחיון: "למרות שריאל קבוצה טובה, נגיע עם הרבה אופטימיות"

אסף אקרמן
אסף אקרמן  08.04.13 - 23:41
תחילת כתבה

הקאמבק הענק של מכבי תל אביב שהכניס אותה לשלב ההצלבה של היורוליג כבר מאחוריה. כעת הצהובים צריכים להשאיר את הכל מאחור בידיעה שסדרת רבע הגמר מול ריאל מדריד היא סיפור אחר לחלוטין. הערב (שני) מכבי נחתה בספרד לקראת המפגש הראשון מול הבלאנקוס ביום רביעי, ואנשי הקבוצה נמצאים בדריכות מלאה.

  • רביעי, 21:45, שידור ישיר כאן באתר: ריאל מדריד מול מכבי ת"א

מאמן הקבוצה, דייויד בלאט, סיפר על התחושות שלו: "אנחנו יוצאים בהרגשה טובה, עבדנו בימים האחרונים בצורה ממוקדת ועם היד על הדופק. אנחנו יודעים לאן אנחנו נוסעים ומול מי אנחנו הולכים לשחק. זו משוכה גבוהה, אבל אנו רוצים מאוד להמשיך במומנטום שלנו".

"ראיתי את ההפסד של ריאל מדריד בליגה, אבל זה יכול לעבוד בשני כיוונים", קבע בלאט, "צריך גם לזכור ששחקנים קיבלו מנוחה ולמרות שהם רצו לנצח, זה היה קצת פחות חשוב. מצד שני, אנחנו לא שיחקנו מספר ימים וזה גם יכול להשפיע".

המאמן נזכר במפגשי העבר: "אני לא יודע כמה שחקנים שלנו מעורים בכל ההיסטוריה בין הקבוצות, אבל זו בהחלט היסטוריה מעניינת ומכובדת. זה כיף שאנחנו הולכים להיות חלק מזה. כדי לנצח צריך לעצור את המתפרצות שלהם, ולעשות עבודה טובה על הקלעים.

"יש להם קלעים שהם בין הגדולים ביותר באירופה", הוסיף, "והם גם משתמשים בקליעה מכל מצב וכל טווח. אין ספק שריבאונד הגנה הוא מפתח כי ריאל היא קבוצת ריבאונד ההתקפה הטובה ביורוליג, יש דברים קטנים שאני חושב שעליהם נשים דגש כדי לנסות ולהוריד אחוזים מההתקפה הקטלנית של ריאל".

גם הרכז יוגב אוחיון יודע לקראת מה הוא מגיע: "הולך להיות מפגש קשה. ריאל קבוצה טובה, אבל אנחנו באים מאוד אופטימיים ורוצים לעשות את זה. יש כמה מפתחות מאוד חשובים, אחד מהם זה לעצור את משחק הריצה, צריך גם לקחת ריבאונד ויש עוד הרבה מפתחות. עד עכשיו בכל משחק שבו היינו עם הגב לקיר, עמדנו בזה בכבוד. צריך גם עכשיו לבוא מוכנים. זו קבוצה שאת רובה אנחנו מכירים, אבל השתנו דברים גם אצלנו".