לא סופרת את מכבי ת"א: ריאל הזמינה טיסה חזרה ליום רביעי

שחצנות? תחליטו אתם. משחק מספר 4 בסדרה, אם וכאשר, יתקיים רק בחמישי בערב, אבל הבלאנקוס מאמינים כי יסגרו עניין כבר הערב והזמינו גם מקום במלון רק עד רביעי. גיא פניני: "אני מקווה שכל השחקנים ייקחו את הלחץ למקום חיובי"

רועי גלדסטון  16.04.13 - 12:00
תחילת כתבה

הערב (שלישי, 21:00, שידור ישיר באתר) יערך משחק מספר 3 בסדרת ההצלבה בין מכבי ת"א וריאל מדריד. הבלאנקוס של פאבלו לאסו פייבוריטים ברורים לזכות בכרטיס לפיינל פור אחרי 0:2 ועליונות ברורה בשני המשחקים הראשונים, אבל האם בטחונם העצמי גובל בשחצנות?

מעבר לעובדה שרוב שחקני ריאל שהתראיינו אחרי משחק 2 אמרו שהם מגיעים לסגור את הסיפור במשחק השלישי, בדיקת אתר ערוץ הספורט גילתה כי המלון בו שוהים הספרדים החל מאמש, מלון קראון פלזה בת"א, הוזמן עד ליום רביעי בלבד. כמו כן, טיסתה של ריאל בחזרה לספרד הוזמנה אף היא ליום רביעי. פעולות אלה מצביעות על כך שריאל לא בונה על משחק 4 בסדרה (שעתיד להתקיים ביום חמישי) ובטוחה שתצליח לסגור עניין כבר הערב. כמובן שאם יהיה צורך ריאל תוכל להאריך את השהייה במלון ולדחות את הטיסה ביום או יומיים, אבל התכנון הוא לחזור ברביעי.

לרוב, בסדרות מסוג זה, נהוג שהקבוצות המארחות משלמות על השהייה בבתי המלון של יריבתם. במקרה הזה, ריאל סירבה להצעתה של מכבי ת"א, ולפיה הצהובים ישלמו על השהייה בקראון פלזה, וכי הם ישלמו על השהייה בהולידיי אין – מדריד, המלון בו שהתה מכבי. ההסבר הבלתי הרשמי: מכבי שהתה במדריד 5 לילות מאחר ושיחקה 2 משחקים. ריאל מתכננת שהות קצרה וזולה יותר, של 2 לילות ומשחק אחד, ולכן לא הייתה מעוניינת בהצעת מכבי.

פניני: "צריכים להשאיר הכל על המגרש"
בתוך כך, ההכנות למשחק מצד מכבי לא מתקיימות על הצד הטוב ביותר, מאחר ויוגב אוחיון שספג מכה יבשה בברכו במשחק מול הרצליה ביום ראשון ערך אימון חלקי בלבד. למרות זאת, הרכז ישחק הערב. גיא פניני, שלא שיחק במשחק מספר 2, רוצה מאוד להשפיע על הסדרה הערב: "רציתי לשחק, כמו כל שחקן, ובטח במעמדים כאלה. אני תמיד מוכן בכל רגע ואני מאמין שהערב אני אעשה הכל כדי לעזור לקבוצה". "הערב נעשה את הכל כדי לנצח", הוסיף פניני. "כל שחקן צריך להסתכל במראה ולהגיד שהוא עשה את הכל. אני אתן מאה אחוז".

מה התפקשש בספרד?
"עשינו התאמות בין המשחק הראשון לשני אבל לא ביצענו אותן כמו שצריך. תיקנו את הטעויות. אפשר לראות, לדבר ולחשוב אבל ברגע האמת חיביים לבצע את הדברים. אנחנו מאוד רוצים לנצח. כמו בכל משחק טוב, כל אחת יכולה לנצח. הם היו יותר טובים במשחקים הראשונים ואנחנו ננסה להיות טובים יותר עכשיו".

"על הלחץ בעקבות המשחק שעלול להיות האחרון של מכבי העונה באירופה אמר: "אני מקווה שהשחקנים יקחו את הלחץ למקום חיובי. אנחנו צריכים את האנרגיות ועם הקהל בנוקיה נצנן את ההתלהבות של הספרדים. החבל הוא כל כך דק וההבדל בין להיות על גג העולם לבין ההפסדים הוא קטן. קיבלנו שתי מכות, אבל אנחנו שמחים להיות כאן ונעשה הכל כדי להמשיך הלאה".