שלף: "נבנה מחדש את מכבי, עוד לא דיברנו עם עמרי כספי"

המנהל המקצועי של הצהובים כבר חושב קדימה אחרי ההדחה מאירופה, פורוורד קליבלנד עומד על הפרק?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.04.13 - 10:01
תחילת כתבה

הפנים המאוכזבות של אנשי מכבי ת"א בתום המשחק השלישי מול ריאל מדריד אמרו הכל. השקר נחשף, אי אפשר יותר להסתיר עובדה אחת פשוטה - מכבי ת"א פשוט נבניתה לא נכון. הצהובים, שכולם הספידו אותם בשלב הטופ 16 ביורוליג והם הצליחו בכל זאת להתברג בהצלבה, הודחו בבושת פנים מהמפעל עם 3:0 משפיל לספרדים.

"בכל שנה בניית הקבוצה נעשית על ידי כולם ביחד", אמר המנהל המקצועי של מכבי ת"א, גור שלף בתכנית "יציע העיתונות", "ההחלטה הסופית אם לצרף שחקן כזה או אחר היא של המאמן. המאמן הוא גם זה שבדרך כלל מביא את השמות, אבל יש גם מקרים שאנשי ההנהלה מגיעה עם שמות. להנהלה יש מחלקת סקאוט ויש אנשים שמייעצים לה. הם נמצאים בעסק הזה הרבה שנים ומכירים שחקן או שניים. סופו, למשל, הוא החתמה של ההנהלה והוא הצליח מאוד. שון ג'יימס הוא גם שם שההנהלה הביאה.היו מקרים שהשקענו בכוכבי על ולא הצלחנו, והיו הצלחות גם עם שחקנים פחות יקרים. שום דבר לא יכול להבטיח לנו הצלחה".

עם ההדחה מאירופה, החלו במכבי ת"א לחשוב על העונה הבאה ומקווים ליצור בה תלכיד, כזה שיקח את הצהובים רחוק יותר באירופה. אחד השמות שעומדים על הפרק הוא של עמרי כספי, הכדורסלן הישראלי הראשון ב-NBA. "לא דיברנו עם עומרי כספי עדיין", הוסיף שלף, "לא ברור אם הוא נשאר ב-NBA או לא. אני מאמין שהוא יישאר שם אם תהיה לו הצעה טובה. בכל אופן, אני לא יודע אם הוא ישחק בישראל או אם יחזור לאירופה".

אחד השחקנים הישראלים בסגל הצהוב שמרחף מעליו סימן שאלה גדול הוא ליאור אליהו שמקבל פחות דקות, אך גם מפגין יכולת לא טובה. לאחרונה היה נראה כי הוא בדרך החוצה ממכבי ת"א. "אנחנו תמיד רוצים לראות את הישראלים הכי טובים אצלנו", סיכם שלף, "נכון שהוא לא בתקופה טובה כל כך, אבל נעשה את הכל כדי שהוא יחזור לכושר טוב".