קופל שוקל ברצינות להקים סיעה חדשה

יו"ר האיגוד היוצא עשוי לעזוב את 5 המכרזים, והספיק לגייס חברים. תנועת אומ"ץ במכתב לאיגוד: "הדיחו בכירים"

רועי גלדסטון  29.04.13 - 18:01
לאיזה כיוון האיגוד הולך?
לאיזה כיוון האיגוד הולך?
תחילת כתבה

ימים ספורים בלבד לאחר שהגיש את התפטרותו מתפקיד יו"ר איגוד הכדורסל, אבנר קופל שוקל ברצינות להקים סיעה חדשה משלו. קופל, שממשיך לכהן כחבר הנהלה באיגוד, עשוי לפרוש מסיעת חמשת המכרזים וכבר הספיק לגייס שני חברים אפשריים בסיעה החדשה: ניסים אטרקצ'י מאליצור ומיקי זוהר ממכבי ת"א.

יש לציין שההחלטה עדיין לא נפלה, אבל קופל שוקל זאת ברצינות. יו"ר האיגוד היוצא ינסה למצוא אנשים נוספים שיבקשו להצטרף לסיעה החדשה, ששמה יהיה "תל-חי", ותהווה תחרות לא רק ל-5 המכרזים אלא גם לסיעת עוז של צביקה שרף.

קופל עצמו הגיב על כך: "זה ממש לא נכון, כרגע אין לי שום תוכניות. אני לוקח חופשה מפרויקטים חדשים עד אחרי הקיץ וכמובן שאהיה זמין לאיגוד כחבר הנהלה מהמניין".

תנועת אומ"ץ לאיגוד: "השעו את המנכ"ל, הדיחו בכירים"
בינתיים, הבלאגן באיגוד הכדורסל ממשיך. יו"ר תנועת אומ"ץ (אזרחים למען מנהל תקין וצדק אזרחי ומשפטי), אריה אבנרי, שלח מכתב חריף לממלא מקום יו"ר איגוד הכדורסל שמעון מזרחי ובו דרישה לנקוט במספר צעדים ופעולות, בעקבות טיוטת דו"ח מבקר הפנים באיגוד הכדורסל שנחשפה באתר ערוץ הספורט. המכתב ששלח אבני כולל מספר סעיפים, כאשר הבולטים שבהם:

1. להשעות לאלתר את מנכ"ל האיגוד, ינעקל'ה בן שושן.
2. להביא לביטול מינויו של יו"ר ועדת המנהל מכל תפקידיו באיגוד.
3. להשעות מתפקידיהם את כל בעלי המקצוע האמורים להתריע על מנהל לא תקין ופגיעה בטוהר מידות, בהם: הגזבר, רואה החשבון, מנהלי החשבונות והיועץ המשפטי.
4. למנות משרד חוקרים פרטיים לבדיקה באם חס וחלילה מישהו מבכירי האיגוד קיבלו טובות הנאה כאלה ואחרות במסגרת תפקידיהם.
5. להדיח חברי הנהלה, באם יש דרך חוקית לכך, וכן עובדי איגוד שהשתמשו בכספי איגוד בניגוד לתקנון או לשימשום הפרטי, בתקווה שאין כאלה.
6. לכנס לאלתר את הנהלת האיגוד ולבצע את התיקונים הנדרשים מטיוטת דו"ח הביקורת וזזאת למרות שמדובר בטיוטה בלבד.

אבנרי הוסיף פנייה אישית לעברו של מזרחי: "אדוני, ידוע לנו כי הינך מכהן כחבר הנהלת האיגוד זה שנים רבות, אולי יותר מכל אחד אחר בהנהלת האיגוד וכי הכדורסל בישראל חשוב לך מאוד וזורם בדמך. אנו בטוחים כי תאמץ את המלצותינו ותביא להבראת איגוד הכדורסל כבר בעתיד הקרוב. עלינו לציין כי הנך כיום האיש המרכזי באיגוד ולעניות דעתנו מוטלת עליך חובה מוסרית לפעול ברוח דרישתנו המפורטת לעיל".