ליאור ליובין סיים את דרכו בגלבוע/גליל

אחרי אליפות כעוזר ו-2 זכיות בבלקנית, המאמן והאדומים נפרדו: "מאחלים לו הצלחה, בטוח שדרכינו עוד יצטלבו"

רועי גלדסטון  28.05.13 - 17:59
ליובין, נפרד מגן נר (קובי אליהו, וואלה)
ליובין, נפרד מגן נר (קובי אליהו, וואלה)
תחילת כתבהליאור ליובין וגלבוע/גליל לא עוד. האדומים פירסמו היום (שלישי) הודעה לעיתונות בדבר פרידה מהמאמן שהוביל את הקבוצה בשלוש השנים האחרונות, שקודם לכן שימש במשך שתי עונות כעוזרו של עודד קטש.

"המועדון מבקש להודות למאמנה בשלושת העונות האחרונות ליאור ליובין, שהחל את דרכו המקצועית לפני חמש שנים בתפקיד עוזר המאמן מתוך ידיעה שביכולתו להתפתח למאמן מוביל בכדורסל הישראלי", נמסר בהודעה. "ה- DNA אשר מרכיב את אישיותו ותפיסת עולמו של ליאור מתאים ככפפה ליד לראיית העולם ולהערכים של המועדון".

בתור עוזר המאמן, ליובין בן ה-35 היה שותף לזכיה של גלבוע/גליל באליפות ב-2010, בהעפלה נוספת לגמר הפיינל פור והוביל את קבוצתו לזכיה כפולה באליפות הליגה הבלקנית. כמו כן, האדומים השתתפו תחתיו במוקדמות היורוליג וביורוקאפ.

"המועדון ממשיך במסורת של הצמחת שחקנים ומאמנים כדור המשך לכדורסל הישראלי וליאור הוא תוצר של מגמה זו", נכתב בהודעה מטעם המועדון. "אנחנו מאחלים הצלחה בהמשך דרכו, הגלבוע הוא בית ובטוחים אנו שדרכינו עוד יצטלבו בהמשך".

"גאה לסיים 5 שנים במועדון", אמר ליאור ליובין לאתר ערוץ הספורט. "אני חושב שהמועדון עשה לי טוב ואני עשיתי לו טוב בחזרה ב-5 השנים האחרונות מאז האיחוד. הוא שירת אותי נאמנה, זה לא מובן מאליו לסיים 5 שנים באותו מועדון ואני שמח שדרכינו נפרדו בצורה מכובדת וראויה. לא הופתעתי. הייתה ל שיחה טובה עם חיים (אוחיון) ואני מכבד את הרצונות של הקבוצה. אני לא יודע מה צופן לי העתיד. רק סיימנו פרק אחד ונראה מה צופן לי הפרק הבא".

"הייתה לנו את הזכות לתת לליאור לצמוח לעולם מאמני העתיד של הכדורסל הישראלי. מעטים המאמנים שזכו בתקופה כל כך קצרה לכאלה הישגים", החמיא הבעלים חיים אוחיון. "כמו פיני גרשון, דייויד בלאט, עודד קטש ועכשיו ליובין, מאמן מצוין מתחיל את דרכו אצלנו. מההיכרות איתו הוא יגיע לרמות הגבוהות בארץ ובחו"ל ואני מאחל לו הצלחה".

ליובין הוא אחד המאמנים הצעירים ביותר שהיו בליגת העל בשנים האחרונות, לאחר שפרש ב-2007/8 ממשחק פעיל. כשחקן הוא נחשב לרכש מהיר ובעל יד טובה, כשמלבד בפתח תקוה ובמכבי רמת גן, הספיק לשחק גם במכבי תל אביב ובהפועל תל אביב לפני שיצא לחו"ל. אחרי גיחות לאוקראינה, יוון ובולגריה שב לארץ, פרש והחל לעבוד בגן נר.