ארגון מחדש: המנהלת תבחן קיום סדרת גמר כבר העונה

בעקבות גלי הביקורת שנשמעו אחרי זכייתה של מכבי חיפה באליפות, נערכים במנהלת לשינוי השיטה (בעונה הבאה אמורים להתקיים 2 משחקים בית וחוץ). פרנקל: "צריך לבחון את הנושא". שרף: יש לדרוש מקבוצות לשחק באירופה

רועי גלדסטון  20.06.13 - 13:59
בשנה הבאה זה כבר יהיה קשה יותר. חיפה זוכה באליפות (אלן שיבר)
בשנה הבאה זה כבר יהיה קשה יותר. חיפה זוכה באליפות (אלן שיבר)
תחילת כתבה

שבוע לאחר חגיגות האליפות של מכבי חיפה, שיחת היום בענף סובבת סביב שאלת הספורטיביות במשחקי הגמר. השיטה הנוכחית על פיה אליפות נקבעת במשחק אחד בלבד תתחלף כבר בשנה הקרובה בשיטה על פיה ישחקו שני משחקים, בית וחוץ. לאתר ערוץ הספורט נודע כי יו"ר המנהלת שמואל פרנקל, יבחן את האפשרות להביא את הנושא לבחינה מחדש ע"י דירקטוריון המנהלת, וזאת בכדי לחזור לשיטה של סדרות כבר בעונה הקרובה.

בשיחות סגורות פרנקל ציין כי הוא כלל לא בטוח שהכרעת אליפות בשני משחקים והפרשי סלים היא פתרון ראוי ויש לבחון אותו מחדש. בתוך כך, במהלך העונה בפגישה בין מאמנים ובין יו"ר המנהלת, העלו המאמנים את הרצון לייצר עוד משחקים בליגה. בשבועיים הקרובים תתכנס וועדה מיוחדת שתעסוק בשני נושאים: האחד, לוח התאריכים והאפשרויות להוסיף משחקים, והנושא השני הוא שיטת הגמר. אם הוועדה תסיק מסקנות ולפיהן יש להפוך את ההחלטה שגורסת כי יש להעניק את הצלחת לאחר שני משחקים, העניין יובא לדיון בדירקטוריון המנהלת.

שמואל פרנקל מסר בתגובה לערוץ הספורט: "אני עדיין לא גיבשתי דעה בנושא, אבל צריך לבחון אותו. אני גם אוסיף ואומר שההחלטה היא של הקבוצות בדירקטוריון המנהלת, ולא של אף אחד אחד, בטח לא שלי".

בתוך כך, יו"ר סיעת עוז, צביקה שרף שלח דרישה לשמעון מזרחי ולפרנקל בה הוא דורש  להלחם על שיתוף שתי קבוצות ישראליות ביורוקאפ, (כשאחת מהן תהיה מכבי חיפה), להכריח את הקבוצות האחרות להשתתף ביורצ'לאנג' ולא לתת הנחות, כמו כן, לאסור על הפועל גליל עליון גלבוע ועל כל קבוצה אחרת, להשתתף בליגה הבלקנית במקום להשתתף בליגות הרשמיות שנותנות ניקוד.

שרף ממשיך ומבקש מהמנהלת להשתתף במימון הקבוצות הישראליות בליגות האירופאיות, במימון כרטיסי טיסה למשחקי החוץ, במימון אחסון הקבוצות האורחות במלונות פה, ובמימון השופטים המגיעים לשפוט פה.