גארד חדש בהיכל: טייריס רייס סיכם עקרונית לשנתיים במכבי

פרסום ראשון. הרכז בן ה-26, ששיחק בגרמניה ובליטא, סגר את מרבית התנאים במועדון ויהפוך בקרוב לרכש השני בנוקיה לאחר טיוס. לצדדים יש אופציה לעונה נוספת. ההגעה של רייס לצהובים לא שוללת את האפשרות שגם שאראס יצטרף

רועי גלדסטון  04.07.13 - 22:51
תחילת כתבה

במכבי תל אביב ממשיכים לגבש את הסגל לקראת העונה הקרובה. לאתר ערוץ הספורט נודע כי טייריס רייס, רכזה של באיירן מינכן בעונה החולפת, סיכם היום (חמישי) עקרונית את תנאיו לשנתיים במדי סגנית האלופה, כאשר לשני הצדדים תהיה גם אופציה לעונה נוספת.

מכבי כבר ניהלה מגעים עם רייס במשך תקופה, אך מאמש הואץ המשא ומתן עם הגארד והוא יבשיל בקרוב לכדי חתימה סופית. רייס בן ה-26 (1.85 מטרים) החל את דרכו כשחקן בבוסטון קולג' וב-2009 הצטרף לפנאיוניוס היוונית. בהמשך עבר לארטלנד דראגונס הגרמנית, ריטאס וילנה ובאיירן מינכן, בה עשה את הפריצה שלו לתודעה. כעת הוא יצטרך לעשות גם את הפריצה שלו לטופ האירופי.

בעונתו האחרונה במכללות רשם רייס ממוצעים של 16.9 נקודות, 5.4 אסיסטים ו-3.8 ריבאונדים למשחק. רייס שיחק עם ריטאס ביורוקאפ ב-2011/12 וקלע 11.1 נקודות ומסר 4.7 אסיסטים בממוצע ב-15 משחקים. בעונה שעברה, בגרמניה, העמיד הגארד האמריקאי ממוצעים של 15.8 נקודות ו-4.4 אסיסטים למשחק.

יש לציין כי החתמתו הצפויה של רייס, שאמורה להיערך בעוד כמה ימים, אינה שוללת את הבאתו של שרונאס יאסיקביצ'יוס. שאראס הוותיק (37) עשוי להגיע כשחקן משלים כתלות בשכר שידרוש. יש לציין כי בשנים האחרונות שימש שאראס כרכז מחליף בפנאתינייקוס ובברצלונה.

בשלב זה הקו האחורי של מכבי כולל את יוגב אוחיון, ריקי היקמן, טייריס רייס ומורן רוט. הצהובים טענו מלכתחילה שיביאו שחקן זר בהשקעה גדולה, אך בינתיים זה טרם קרה. בקו הקדמי נמצאים שון ג'יימס ואלכס טיוס, כאשר סופו צפוי להצטרף אליו.

ומה קורה בגזרת ליאור אליהו? מקורביו טוענים כי מכבי הציעה לו הצעה נוספת, נמוכה יותר מזו הקודמת. אותם מקורבים טוענים כי בכלל אין טעם להשיב ושהוא אמור לעזוב את המועדון, כפי שפרסמנו לראשונה באתר. אליהו החליט לדחות את ההצעה שקיבל מריטאס וילנה וכעת מחזיק בהצעה מטורקיה.