הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אבוחצירה תופס מנהיגות, ראיוס כבר שחקן העונה. חיפה החדשה

אווירה כזו במחנה האימון לא זכורה כבר הרבה זמן. בוקולי משתולל אחרי הנצחון של ברזיל, קינן וטוואטחה דואגים לבידור ועזרא מפעיל בית כנסת. בין לבין בנאדו מנחיל שיטה, הקשר מספרד סוחט מחמאות והתל אביביות מקבלות מסר: זהירות

תומר לוי
תומר לוי  07.07.13 - 15:15
הגיבוש עובד (האתר הרשמי, מכבי חיפה)
הגיבוש עובד (האתר הרשמי, מכבי חיפה)
תחילת כתבה

מכבי חיפה בעיצומו של אחד ממחנות האימונים הטובים שלה בשנים האחרונים. מזכיר קצת את השקט שלפני 6 שנים, כשאלישע לוי החל את דרכו כמאמן הקבוצה. גם אז אף אחד לא ספר את הירוקים טרם פתיחת העונה, גם אז אמרו אמרו שהיא לא תהווה פקטור מול התל אביביות ושהרכש לא מספיק כדי להילחם על התואר.

כמו בעונה ההיא, גם בקיץ 2013 שחקני מכבי חיפה חושבים אחרת. "האווירה פנטסטית, קבוצה של גברים. כולם כאן עוזרים לכולם, אין ארועי משמעת, אין כוכבים וכולם בגובה העיניים", העיד אחד השחקנים. גם השיבוץ של החדרים נעשה מתוך מחשבה. שמעון אבוחצירה, לדוגמא, שובץ עם שון וייסמן הצעיר, שנחשב כשרון ענק ומגלה יכולת טובה באימונים. דווקא אבוחצירה, חדש בקבוצה בדיוק כמוהו, משמש כחונכו ומוכיח אלמנט מנהיגותי חשוב.

והנה עוד דוגמא. קטן ישן עם סארי פלאח. למה? הבלם חוזר מפציעה קשה ואחרי עונה לא פשוטה, שבתחילתה ניסה לחתום בחו"ל ללא ידיעתה של מכבי חיפה והסתבך גם עם האוהדים. קטן לקח אותו הקיץ תחת חסותו, בתקווה שדרכו ישתנה גם היחס מהקהל. אגב קטן, האווירה הטובה במחנה סייעה לסיים נתק ארוך מאוד בין הקשר הוותיק לבין עידן ורד. השניים ניצלו את הגיבושון כדי ללחוץ יד ולצאת לדרך חדשה.

גם אמצעי בידור לא חסר. בלילה הראשון במחנה, מכבי חיפה הגיעה בדיוק בזמן כדי לצפות בגמר גביע הקונפדרציות בין ברזיל לספרד. את הצעקות של בוקולי בלילה שמעו בכל בית המלון. את הפרצוף החמוץ של חברו לחדר, רובן ראיוס הספרדי, ראו כולם בבוקר בחדר האוכל. בית הכנסת של סגנית האלופה הוקם בחדר 332 - בניהולם של חן עזרא ושמואל שיימן, שאחראים על התפילות. הבית הכנסת הוא אטרקציה במחנה האימון הירוק - שמעון אבוחצירה, אלעד גבאי ורן אבוקרט מתכנסים בכל יום לקריאה משותפת. אבוקרט, אגב, נכנס מהר מאוד לעניינים למרות שנחת מאוחר, אולם בינתיים הוא ישן ללא שותף.

הממונים על המוראל הם ללא ספק דקל קינן וטאלב טוואטחה, גם הם שותפים לחדר. החיקויים, הקפיצות על השחקנים אחרים וההשתטות הכללית תורמים למצב הרוח. האווירה עוזרת לשחקנים כמו ראיוס להרגיש בבית, והוא מחזיר באימונים חזקים שעושים רושם גדול. "הוא שחקן העונה עוד לפני שהליגה התחילה", אומרים שחקנים, :"כזה שחקן לא היה במכבי חיפה הרבה שנים. חכו ותראו".

לראיוס תהיה הזדמנות להוכיח את עצמו כבר ביממה הקרובה. זה לא יהיה משחק רשמי, ואפילו לא כדרוגל, אלא טורניר פוצ'יוולי שמתכנן הצוות המקצועי. השחקנים חולקו לקבוצות של שלושה, ואפילו פרס מחכה למנצחים.

הסגל כמעט הושלם, כאשר גם עומרי בן הרוש עשוי להצטרף אליו, ואולי גם חלוץ זר. בצוות המקצועי מרוצים מהחיזוק הנקודתי ששדרג את הקבוצה, ובעיקר מהאווירה במחנה. לפחות על פי הקיץ, עד כמה שתקופה כזו יכולה להעיד על העתיד, נראה שמכבי חיפה בכיוון הנכון.