אלי כהן: אנחנו לא רגועים בכלל, חייבים להחתים 5 שחקני הרכב

פתיחת ליגת העל נראית באופק, אבל לבית"ר עדיין אין אפילו הרכב. בראיון לרדיו י-ם אמר המאמן: ''מקווה שאלרואי כהן וסולליך יגיעו''. על מויאל: "צריך שהצדדים יעשו מאמץ". ומי מקבל את ההחלטות? "הכל נעשה בהסכמתי, לא מכתיבים לי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.08.13 - 13:20
חסר לו כמעט חצי הרכב. אלי כהן (קובי אליהו, וואלה!)
חסר לו כמעט חצי הרכב. אלי כהן (קובי אליהו, וואלה!)
תחילת כתבה

שרשרת הנבחנים בבית"ר ירושלים נמשכת, השחקנים הישראלים עדיין מסרבים לחתום על ההצעות ולאלי כהן חסרים לפחות 5 שחקני הרכב. המצב במועדון הירושלמי לא פשוט בכלל ולאור הצהרתו של אבי לוזון, לפיה הליגה תחל ב-24 באוגוסט, לבית"ר אין הרבה זמן להתכונן. בראיון נרחב לתוכנית הספורט ברדיו ירושלים, התייחס המאמן להכנות הלחוצות, המרדף אחרי שחקני הסגל וגם הביע את עמדתו בנוגע לקהל.

"אין ספק שהתחלנו את ההכנות שלנו מאוחר", פתח אלי כהן את הראיון במשפט שהיה הנחלה של כל מאמני בית"ר בארבע השנים האחרונות. "אנחנו עדיין לא גיבשנו סגל מלא ואני מקווה שהשבוע יגיעו ארבעה או חמישה שחקנים למבחנים ויש גם ישראלים שעומדים על הפרק וצריך לסגור איתם את התנאים מבחינה כספית. אנחנו רוצים שחן עזריאל ושקובי מויאל יצטרפו ויחד איתם גם סולליך, שיש לו בעיות עם מכבי חיפה והוא רוצה להגיע, ואלרואי כהן. הכל קשור לעניין פיננסי. יודע שחיים רביבו ואלי טביב עושים מאמצים כבירים. יש לנו בעיה בחלק ההתקפי, אנחנו מקווים שעזריאל, אלרואי כהן וסולליך יגיעו ואני מחפש שני זרים נוספים לפחות לחלק ההתקפי".

על מעמדו של מויאל, שעדיין ממשיך לחפש קבוצות באירופה, אמר אלי כהן: "אני מעדיף לצרף שחקן ישראלי שאני מכיר ושהוא חלק מהמערכת, מאשר שחקן זר שמגיע להיבחן. כרגע הדברים לא מסתדרים עם מויאל ואולי השבוע זה ישתנה. אני יודע שזה רק עניין כלכלי. לדעתי, נתנו למויאל הצעה מכובדת שתהפוך אותו לבכיר מבחינת שכר השחקנים. אנחנו רוצים לראות את מויאל בבית"ר, אבל צריך ששני הצדדים יעשו מאמץ". אגב, סוכנו של מויאל, רונן קצב, התראיין גם הוא לרדיו ירושלים וטען שמויאל עדיין מחפש קבוצה באירופה ואף דחה מספר הצעות מחו"ל. "ההערכה שלי היא שמויאל לא יהיה בבית"ר", אמר קצב.

לאחר סאגת מויאל, אלי כהן התפנה להתייחס ליתר שחקני בית"ר ולשחקנים שמועמדים להגיע. "יש לנו שלד טוב, אבל חסרים לנו 4-5 שחקני הרכב. אני מאמין שחן עזריאל ואלרואי כהן יגיעו. גם העניינים עם לאנדרי מולמו ייסגרו בקרוב, הוא 99 אחוזים בבית"ר", אמר כהן, שגם הציג עמדה ברורה בנושא אבירם ברוכיאן: "הוא משחק טוב, אבל יש במשבצת שלו כבר את דוד רביבו, עומר אצילי וסטיבן כהן. אין כאן מקום לארבעה שחקנים וכנראה שלא נראה אותו בבית"ר".

מאמן בית"ר התייחס גם לדור הצעיר של בית"ר ירושלים: "האחים עדן ועומר נחמני, צחי אליחן וברק משה הם שחקנים יוצאים מהכלל ואין ספק שאנחנו צריכים להתחזק ולראות מי יכול להוביל את בית"ר. הסגל כרגע חסר מאוד ולא מספיק, זה ברור לכולנו. אנחנו לא יושבים ואומרים שאפשר להיות רגועים, חייבים לצרף חמישה שחקנים בכירים, עוגנים בהרכב. אין ספק בכך. רק צריך למצוא את השחקנים הנכונים".

אלי כהן גם הבהיר את עמדתו בכל הנוגע לדריו פרננדס, ששוחרר על ידו מהמועדון. "אני לא אחזיר לעולם את דריו, כי הוא חצה קווים אדומים. לכל מאמן יש את הגבולות שלו. מה גם שדריו המשיך להתבטא בצורה לא יפה אחרי המקרה, הוא לא יכול לחזור לבית"ר. הוא לא התנצל ולא התכוון להתנצל על המקרה".

כהן שמע לא מעט השגות על כך שההנהלה בעצם מחתימה לו שחקנים. המאמן התפנה להפריך את "הרינונים", להגדרתו. "כשהגעתי לבית"ר ידעתי שטביב ורביבו הם אנשי כדורגל מעורבים וזה בסדר גמור. זה קורה בכל קבוצה. יחד עם זאת, כל דבר נעשה בהסכמתי. אין הנחתות ולא מכתיבים לי שום דבר. יש התעניינות והתייעצויות, אבל כל החלטה מקצועית שהתקבלה בבית"ר ירושלים נעשתה בהסכמתי. בסך הכל חתמו 2.5 שחקנים (רביבו, אצילי ומולמו) עד היום".

על חיים רביבו, שאשתקד איבד את מקומו באשדוד, אמר אלי כהן: "הוא מודל לשחקנים צעירים. רביבו לא החמיץ אימון מתחילת העונה וכל יום הוא מכין את עצמו, מדבר עם הצעירים. הוא מנהיג. נכון שהוא כבר מתקרב לגיל 36, אבל בינתיים לא רואים את זה באימונים. יהיו משחקים שהוא ייפתח ויהיו משחקים שלא. היום הוא נראה יוצא מהכלל". על הרכש השני, עומר אצילי: "אני לא יכול להגיד כרגע שום דבר, כי הוא הגיע לפני חמישה ימים. יש לו כישרון והוא מזכיר את אבי נמני. אין לו פחד במה ויש שפע ביטחון, אבל אני עוד לא יכול לומר אם הוא יהיה שחקן הרכב. אם הוא ישתלב בצורה טובה, אז לא תהיה בעיה".

לסיום, נשאל אלי כהן לגבי הקהל של בית"ר, שלצד רגעים יפים בעונה שעברה, סיפק כמה רגעים מכוערים ביותר. "הקהל של בית"ר הוא הכוח הגדול והמשמעותי של המועדון וגורם חשוב בהצלחה. בשנה שעברה ראיתי את שני הצדדים. שיחקתי נגד בית"ר כשהקהל דחף וראיתי את ההשפעה של זה, וראיתי גם מה קורה כשהאוהדים נטשו. צריך לחבק את הקהל, שהוא השחקן ה-12 שלנו כמו שאומרת הקלישאה, ולבנות קבוצה טובה שהוא יוכל להתחבר אליה".