חלוץ מונה ליו"ר איגוד הכדורסל בית הדין ידון בהחלטת ההנהלה

20 חברים הצביעו בעד, בעוד ש-8 חברי סיעת עוז נמנעו כדי להביע מחאתם על ההליך: "אין לנו דבר נגדו אישית, ננסה לעבוד יחד". בית הדין העליון יתכנס ביום ראשון בהרכב מורחב של 5 דיינים כדי להכריע סופית. חלוץ: "איני צד להליכים"

רועי גלדסטון  20.08.13 - 16:35
תחילת כתבה

הנהלת האיגוד התכנסה ואישרה ברוב של 20 בעד ו-8 נמנעים את מינויו של דן חלוץ, הרמטכ"ל לשעבר, לתפקיד יושב הראש.

בישיבה עצמה הקריא שמעון מזרחי הודעה אותה כתב חלוץ, ובה נכתב: "מסרתי את הסכמתי להצטרף כחבר אגודת הפועל ב-8 באוגוסט. היענותי להצעה לקחת על עצמי בהתנדבות תפקיד זה באה על רקע הכרתי בחשיבות הלאומית של הספורט בכלל ושל ענף הכדורסל בפרט. אני רואה בתפקיד זה שליחות, אחריות ואתגר".

כמו כן כתב חלוץ: "בחרתי שלא להשתתף בישיבת ההנהלה מן הטעמים הבאים: 1. אינני חבר הנהלת האיגוד. 2. אחד הנושאים המצויים על סדר היום הוא ההודעה על הצטרפותי להנהלה והצבעה על אישור מינויי לתפקיד היושב ראש. מן הרגע בו פורסמה האפשרות של מינויי לתפקיד יושב ראש האיגוד, הועלתה הסתייגות מצד חלק מחברי ההנהלה של האיגוד באשר לתקינות התהליך".

"מאחר שאיני צד לתהליכים ואיני אמון על בדיקת תקינותם, אני מבקש להבהיר שגם אם יאושר המינוי לתפקיד, אני מבקש להמתין עם התחלת ביצועו בפועל עד לאחר השלמת ההליך המשפטי בפני בית הדין העליון של איגוד הכדורסל", הדגיש היו"ר הנכנס. "כמי שהחוק הוא נר לרגליו אני חושב שראוי לתת לבירור המחלוקת המשפטית בין איגוד הכדורסל לסיעת "עוז" למצות את עצמו, בטרם אתחיל למלא התפקיד".

"דן חלוץ הודיע שבמידה שההנהלה תחליט בעדו הוא לא ייכנס כיו"ר פעיל אלא לאחר אסיפת בית הדין", הבהיר שמעון מזרחי, ששימש עד לאחרונה כיו"ר בפועל לאחר התפטרותו של אבנר קופל. "המלצתי לסיעת עוז שלא להתנגד והם החליטו להימנע. שמחתי לשמוע שחלוץ נבחר ללא מתנגדים. אני רוצה לומר שאין סיבה לעניות דעתי שחלוץ ייפגש עם סיעת עוז תחילה, הוא ייפגש עם ההנהלה ובישיבה הקרובה נברך על המינוי והוא יציג את האני מאמין שלו".

"הכדורסל עצמו צריך להיות מנוהל בצורה מקצועית, אנחנו לפני אליפות אירופה", הזכיר מזרחי. "חלוץ יקבל לידיו את דו"ח מבקר הפנים ודו"ח מבקר המדינה וילמד את האיגוד. הוא יידע לנהל את האיגוד ולהחזיר אותו למקום הרם בו היה במשך עשרות שנים. אני בטוח שכולם יירתמו בסופו של דבר ויסייעו לו. גם סיעת עוז אמרו שהם בעד אישיות כמו חלוץ. הם רצו להתלונן נגד תהליך המינוי וייעצנו להם לא להתעסק בכך. ההליך שלנו היה תקין ומשפטי. עברנו על כל סעיף וסעיף".

"אין לנו שום דבר נגד חלוץ כשלעצמו, אלא רק נגד אופן המינוי", הבהיר צביקה ליבר מסיעת עוז. "אנחנו לא שוללים שנשתף איתו פעולה ונקווה להיפגש איתו ביום ראשון עוד לפני שדייני בית הדין של האיגוד יתכנסו. אם נגיע להבנות שנוכל לעבוד ביחד, ייתכן שנמשוך את הבקשה שלנו ולא יהיה כלל צורך בדיון".

ראשי מנהלת ליגת העל ברכו על המינוי, ויושב הראש שמואל פרנקל מסר: "חלוץ מינוי ראוי, אדם משכמו ומעלה ואני שמח באופן אישי על ההזדמנות לעבוד ביחד איתו למען קידום הכדורסל הישראלי ומאחל לו הצלחה רבה בתפקידו החדש".

בתחילה נמסר כי על פי התקנות חלוץ לא יכול לדלג מעל מועמדים אחרים, שכביכול מקדימים אותו נכון לעכשיו במירוץ לתפיסת המקום הפנוי בהנהלה, אחרי התפטרותו של איתן רוב. באיגוד הכדורסל דחו על הסף את הטענות והסבירו כי עניין הרשימה ידוע ומוכר, ואף טופל. מאנשי האיגוד נמסר כי בידיהם מכתבי הוויתור של כל חברי הרשימה שאינם מכהנים כחברי הנהלה, ומסמכים אלה הוצגו לכל דורש בישיבת ההנהלה. בסיעת עוז, שמשמשת אופוזיציה משמעותית, טענו כי גם אם עכשיו יפרשו חברי הרשימה יהיה זה אקט בלתי חוקי כיוון שמדובר בפרישה מתוך אינטרס לא נקי.

בכל מקרה, ביום ראשון הקרוב צפוי להתכנס בית הדין העליון של האיגוד בהרכב מורחב של 5 דיינים כדי לדון ולהכריע בסוגיית המינוי. בכל אופן, מסיעת עוז נמסר כי החלטת חבריה להימנע בהצבעה באה כדי להביע מורת רוח כלפי ההליך ולא אישית נגד חלוץ.