אפשרות: האליפות תוכרע כבר השנה בסדרת הטוב מ-3

מנהלת הליגה תחליט בנידון בישיבה הבאה. נקבע כי 4 קבוצות יעפילו לבית העליון בתום העונה הסדירה

רועי גלדסטון  21.08.13 - 22:34
מסתמן שינוי
מסתמן שינוי

תגיות: מנהלת הליגה

תחילת כתבהכמעט בכל עונה, משתנה במעט המבנה של ליגת ווינר סל. וכן, גם לקראת 2013/14 חלו תזוזות: בישיבת הדירקטוריון (שהתקיימה לראשונה במשרדי המנהלת החדשים) הוחלט הערב (רביעי) כי שיטת המשחקים תשתנה. מעתה: הבית העליון בסיום העונה הסדירה יהיה בן 4 קבוצות והבית התחתון ימנה 8 קבוצות. אבל השינוי הכי גדול עשוי להיות עוד לפנינו.

כזכור, לאחר שהאליפות הוכרעה בעונה החולפת במשחק אחד, על פי השיטה  התואר היה אמור להיקבע בשני משחקים בשיטת בית וחוץ, כאשר בעונה שלאחר מכן בסדרה של הטוב מ-3. כפי שפורסם באתר ערוץ הספורט, לאחר הזכייה של חיפה באליפות, יו"ר המנהלת שמואל פרנקל הביע את רצונו שכבר בעונה הקרובה ההכרעה תחזור לסדרה של הטוב מ-3. הנושא עלה לדיון בישיבת המנהלת היום והוחלט לדון בו שוב ולהגיע להחלטה בישיבה הבאה בעוד חודש.

על כל פנים, בשיטת המשחקים החדשה תשוחק עונה סדירה בת 22 משחקים (אין שינוי מהעונה שעברה) ובסיומה תחולק הליגה לשני בתים: בית עליון בן 4 קבוצות ובית תחתון בן 8 קבוצות (בעונה שעברה: 6 קבוצות בכל בית). בבית העליון ישוחקו שני סיבובים (6 משחקים) ובבית התחתון ישוחק סיבוב אחד (7 משחקים).

השורה התחתונה היא שלמעשה 4 הקבוצות שיסיימו ב-4 המקומות הראשונים יבטיחו את מקומן בפלייאוף וכן את יתרון הביתיות. בשנה שעברה, כזכור, כניסה לבית העליון לא הקנתה אוטומטית את הביתיות בפלייאוף, שכן חברו בו 6 קבוצות.

בסיום שלב הבתים יתקיים כמובן הפלייאוף. בדיוק כמו בעונות האחרונות, הקבוצה מהמקום הראשון תארח את המקום השמיני, זו שתסיים שניה תפגוש את השביעית הקבוצה מהמקום וכן הלאה (אין שינוי מהעונה שעברה). בנוסף, אירוע הגרלת המשחקים לקראת העונה הקרובה יתקיים ביום שישי 30/8 בשעה 12:30.

המנהלת עצמה, אגב, קיבלה אליה חברי דירקטוריון חדשים: גיא הראל (הפועל ירושלים), מיקי דורסמן (הפועל חולון) ויניב מזרחי (עירוני נס ציונה). בסיום הישיבה נערך טקס התקנת מזוזה במשרד החדש על ידי יו"ר ברק גרינטופס נתניה, צביקה ליבר.