בלאט: "אם אליהו רק היה רוצה הוא היה נשאר פה"

הזרים של מכבי ת"א ערכו אימון בכורה, המאמן ירה: "רוצה את ג'יימס כקפטן". אינגלס: "יש פה קבוצה שיכולה לזכות ביורוליג". ג'יימס: "הסגל עמוק יותר מאשר בעונה הקודמת"

אסף אקרמן
אסף אקרמן  01.09.13 - 12:45
תחילת כתבהשחקני הנבחרות השונות אמנם לא נמצאים, אבל מכבי תל אביב ירתה הצהריים (ראשון) את יריית הפתיחה הרשמית לעונת 2013/14. שחקניה הזרים וגם ג'ייק כהן  - ללא טייריס רייס וריקי היקמן - המחוזקים במספר ישראלים צעירים, ערכו את האימון הראשון בהדר יוסף.

כמובן שדייויד בלאט היה שם, והוא התייחס דווקא למי שלא נמצא - וככל הנראה גם לא יהיה במכבי. "כשבנינו סגלים אפשריים לעונה, התרחיש המועדף היה עם ליאור אליהו היה", אמר המאמן. "הוא היה השחקן הראשון שניסינו לסגור איתו בקיץ, אבל זה לא הצליח לא מסיבות מקצועיות. אם אליהו היה רוצה להיות פה, הוא היה פה".

ומה בנוגע ליוגב אוחיון? "הוא רוצה להיות כאן, אבל זה סיפור לא פשוט", המשיך המאמן, ודיבר על הסגל כולו: "זה נכון שלא היינו יציבים מבחינת הקאדר בעונות האחרונות. אנחנו מקווים שנבנה סגל לטווח ארוך כי זה חשוב להתנהלת של הקבוצה".

כידוע, בשל העובדה שאליהו לא יישאר - עדיין לא ברור מי יענוד את סרט הקפטן. לבלאט, בכל מקרה, יש מועמד טבעי. "זו לא החלטה שאני לוקח לבד, אבל אני רוצה את שון ג'יימס כקפטן", התייחס המאמן, והסביר: "הוא מאוד מוערך על ידי כולם ויש לו את האופי המתאים, אבל זו לא החלטה שאני לוקח לבד".

הפנים החדשות היו אלו של ג'ו אינגלס, הסמול פורוורד האוסטרלי, שמתחיל להתרגל לחיים בתל אביב. "אני כאן כבר כמה ימים ומרגיש נהדר", שיתף השחקן שהגיע מברצלונה בתחושותיו. כבר ראיתי חלק אוהדים וגם העיר מדהימה, כך שבינתיים אני מרוצה".

בכל הנוגע לשאיפות, נראה שאינגלס יודע בדיוק לאן הוא הגיע: "זה רק האימון הראשון, אבל כמובן שאנחנו רוצים לזכות בהכל. יש לנו קבוצה שמסוגלת לזכות ביורוליג. ברור שיש דרך ארוכה לעשות, אבל זה אפשרי אם הכל יתחבר ביחד".

לאחר מכן, נדרש אינגלס לעובדה שמכבי בעצם חיפשה פאוור פורוורד - וצירפה אותו - חרף העובדה שהוא משחק בעמדה 3. "זה לא התפקיד שלי להתייחס לכך", התחמק אינגלס, "אבל אני אתן למכבי מה שאוכל. התפקיד שלי בברצלונה היה קטן יותר, מקווה שאהיה חלק משמעותי יותר כאן".

מי שכבר רגיל למדים הצהובים הוא שון ג'יימס, שיפתח את עונתו השלישית אצל זוללת התארים מיד אליהו. "אני לא מאמין שאני בן 29 ואני אחד המבוגרים והוותיקים כאן", התייחס הסנטר למעמדו החדש, וגם דיבר על שיתוף הפעולה עם חברו החדש לצבע: "סופו אתלטי ונייד, וככל שהתתקדם העונה הוא יהיה בכושר טוב יותר".

בנוגע לעצמו וגם לקבוצה, ג'יימס מכוון גבוה: "אני חושב שהשחקנים המנוסים - אני, דווין ואינגלס - נהיה המובילים  מטרות? ברור שאנחנו רוצים אליפות בישראל, אבל רוצים להגיע גם לפיינל פור ביורוליג. יש לנו קבוצה עמוקה יותר מבעונה שעברה".

בתוך כך, גרגאן בנדר ואנטה זיזיץ', שניים מהשחקנים המוכשרים ביותר בגילם (16) בקרואטיה, הוזמנו על ידי מכבי לשבוע אימונים. השניים משחקים באקדמיה של ניקולה וויצ'י'ץ ונמצאים במעקב של מחלקת הסקאוטיננג במהלך השנה האחרונה.