טיוס: "כבוד שמעריכים אותי כל כך בנבחרת"

הסנטר מודע למעמדו: "זה שאני לא ב-100% זה לא ימנע ממני לתת הכל"

רועי גלדסטון  01.09.13 - 14:31
טיוס. יודע בדיוק מה רוצים ממנו
טיוס. יודע בדיוק מה רוצים ממנו
תחילת כתבהשעון החול הולך ואוזל, הספירה לאחור מסתיימת. ביום רביעי הקרוב תפתח נבחרת ישראל את משחקיה באליפות אירופה כשתתמודד מול בריטניה, במה שכבר הוגדר כ"משחק החשוב בטורניר". כמעט כמו בכל הימים האחרונים, מי שמושך אליו את מירב תשומת הלב הוא אלכס טיוס - שיוכל ליטול חלק במשחקים בסופו של דבר - דווקא לאחר שלא שותף לכל אורך תקופת ההכנה.

"אני מנסה להשתפר בימים האחרונים, ללמוד על בריטניה ולהגיע הכי טוב שאני יכול לאליפות אירופה", סיפר הסנטר לאתר ערוץ הספורט. "אני מודה למאמנים ולצוות הרפואי שהבינו אותי כשלא הייתי יכול לשחק בהכנה. ביום רביעי אעשה הכי טוב כדי לעזור לנבחרת".

"זו מחמאה ענקית שמעריכים אותי כל כך פה ואומרים שאני חשוב לנבחרת", המשיך טיוס להתייחס, תוך שהוא מבין עד כמה הוא חשוב מקצועית: "לשחק עבור ישראל זה כבוד גדול. הלוואי שהייתי 100 אחוז, אבל זה לא ימנע ממני לתת את הכל".

גם עודד קטש יודע שיכול היה להיות יותר טוב, אבל נשמע בטוח: "הסיפור של גל מקל והפציעה של טיוס מבחינת המצב רוח לא כל כך עזרו לנו, אבל אני רוצה להאמין שהדברים ייראו בסדר באליפות. ההגרלה? אני לא אגיד שזה בית קשה כמו שהיה לנו בפעם שעברה בליטא, כי זה בית עם פייבוריטית אחת - צרפת. אחר כך, יש מקום לאחת. המשחק הראשון הוא מפתח. על הנייר הוא יותר קל, אבל אין באליפות משחק קל".

קטש, רכז בעברו, מאמין מאוד בקו האחורי של הנבחרת. "יוגב אוחיון שייך לרמות הגבוהות ללא ספק", ניתח עוזר המאמן. "אנחנו פחות מדברים על יותם בנושא הזה, אבל הוא שובר השיוויון שלנו, כי כשהוא מצטרף להתקפה לצד כספי וליאור, אז זה נראה יותר טוב".