הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אילת ספגה 79:76 מפארמה והודחה מהאלופות

הקאמבק של הדרומים לא צלח, נשרו ליורופקאפ. 28 לבריון אלן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.09.21 - 21:45
(פיב"א)
(פיב"א)
תחילת כתבה

אחרי כמעט 23 שנות היעדרות מהזירה האירופית, הפועל אילת קיוותה לפתוח את מסעה האירופי עם ניצחון - אבל חלומות לחוד ומציאות לחוד. הדרומיים, שהגיעו לסופיה כאנדרדוג מובהק, ספגו 79:76 מפארמה הרוסית, הקבוצה שנוצחה על ידי נס ציונה בחצי גמר היורופקאפ אשתקד, וכעת ינסו לשחזר את ההישג של הכתומים במפעל המשני אם יבחרו לעשות זאת.  

האילתים התחילו את המשחק לא טוב, ונקלעו לפיגור דו ספרתי כבר ברבע הראשון. אלא שרבע שני חד צדדי, בהובלת בריון אלן וג'סטין פאטון, הפך את היוצרות והוריד את חניכיו של אריאל בית הלחמי להפסקה ביתרון. המחצית השנייה כבר הייתה צמודה הרבה יותר, והיתרון עבר מצד לצד.

כשהשעון הראה כ-4 דקות לסיום, פארמה כבר הוליכה ביתרון 5 נקודות - אבל בריון אלן השתלט על המשחק מהצד של אילת ו-7 נקודות רצופות שלו, לצד 4 נקודות של פאטון קבעו שוויון 69:69 חצי דקה לסיום. אלא ששלשה גדולה של אדאס יוסיקבצ'יוס, לצד סל ועבירה של הליטאי, שברו את הרוח של האילתים והשאירו את הניצחון בצד הרוסי.

אלן הוביל את הקלעים של הדרומיים עם 28 נקודות לצד 5 ריבאונדים, פאטון הוסיף 16 משלו וקבע שני קלעים בלבד בדאבל פיגרס. וויל צ'רי, מי שאמור להוביל את הקבוצה של בית הלחמי, "הסתפק" ב-4 נקודות ב-24 דקות, כשאר חואקין שוכמן היה הקלעי המוביל מבין הישראלים עם 8 נקודות.