קטש: אנחנו לא ברמה של מכבי. לנו אין סופו

עם ובלי קשר להפסד במלחה, מאמן הפועל ירושלים מודע לפערים אבל רואה עתיד ורוד: "כשנעימי יחזור ועם עוד גבוה, אפשר יהיה לסיים טוב את העונה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.01.11 - 18:58

תחילת כתבה

עם כל הציפיות והסגל המוכשר, הפועל ירושלים שוב נכשלה בניסיון להוכיח את יכולתה להתמודד עם מכבי תל אביב. אמש זה נגמר עם הפסד 84:73 במלחה, במשחק שהדגיש את ההבדלים הגדולים בין שתי הקבוצות. עודד קטש, מאמן האדומים, מסתכל קדימה ורואה עדיין עתיד ורוד.

"בתסריט האופטימי, חזרה מהירה של יובל נעימי וצירוף של גבוה, ונוכל לסיים את העונה בצורה טובה", אמר קטש לרדיו ת"א והצהיר: "אנחנו חייבים להגיע לפיינל פור בליגה ובגביע, זה ברור. בתחילת העונה, כשהיינו עם סגל רחב, הקבוצה רצה טוב ובכל מקרה חיפשנו חיזוק בפנים. שמרנו טוב וגם במשחקים הפחות טובים עשינו את העבודה ההגנתית.  החזרה של יוגב אוחיון עזרה לנו מאוד והיה אפשר לראות את זה אתמול. רנדל אמור לחזור, וכולנו מחזיקים אצבעות שהכל יהיה בסדר".

"אנחנו מאושרים עם מה שיש לנו ואני עדיין חושב שאנחנו יכולים להוציא דברים טובים", הוסיף המאמן, "כשרנדל ישחק ועם קצת איזון התקפי ומשחק פנים, תראו שלסולומון, ריץ' ויוגב יהיה הרבה יותר קל. כרגע המשחק נראה בכוח, אבל אנחנו משחקים עם מה שיש לנו. אנונו לא באותו לבל עם מכבי, וגם אין לנו את הפריבילגיה לדחוף כדור פנימה לסופו".

ואגב שחורציאניטיס, לקטש ברורה השפעתו של היווני, בייחוד אחרי המשחק אמש: "הוא כוח מאוד חזק, ובטח בליגה הישראלית אין לאף קבוצה יכולת לנטרל את הדומיננטיות שלו. אני בטוח שהוא לא מסוגל להיות אגרסיבי גם בהגנה וגם בהתקפה כל הזמן, אבל מכבי משחקת איתו כמו שצריך. בשני המשחקים הראשונים נגד מכבי הוא קלע מולנו 0 נקודות. השנה הוסיפו לסטטיסטיקה את הרובריקה של פלוס ומינוס, וכשהוא על המגרש הפלוס של מכבי גדול. הוא דורש תשומת לב כזו מההגנה שהופכת אותך ליותר פגיע בריבאונדים ושחקנים מקבלים יותר זריקות חופשיות, אז הדומיננטיות שלו היא לא במספרים".

"רנדל הוא כמו סופו של מכבי", התייחס קטש לכוכב שלו, שלא שיחק אתמול במלחה, "הוא שחקן מיוחד מעבר לעניין המקצועי. הוא מביא הרבה מאוד אינטלגנציה, אחד השחקנים הכי טובים שהיו פה. הוא זה שיודע הכי טוב לבוא לפיק אנד רול וליצור המון חופש לגארדים וכשהוא לא על המגרש זה הרבה יותר קשה. החודש האחרון בלעדיו היה לנו מאוד קשה. איתו באה הפציעה של אורי קוקיה שהוא באותה עמדה, ואז יוגב ונעימי ששניהם גם על אותה עמדה. היינו בבעיה והמזל לא האיר לנו פנים. כבר תקופה ארוכה שאנחנו מחפשים זר. אין כרגע הרבה, אין כל כך שחקנים למצוא. אני חושב שהרבה מאוד שחקנים הולכים למדינות פחות אטרקטיביות, כמו סין שפעם לא הייתה יעד לזרים".

"הכי כואב היתה ההדחה מאירופה, שפספסנו את העלייה בריגה", סיכם קטש, "התירוצים לא משנים, המפעל לא איתנו ואנחנו לא יכולים לתקן. בשאר המפעלים אני חושב שאנחנו עדיין תלויים בעצמנו וזה הכי חשוב".