בלאט: "מי שיילחם יותר יזכה בסדרה"

במכבי מפנטזים על גניבת הביתיות מקאחה לבוראל? דייויד בלאט יודע שיהיה מוכרח לשלוף שפן או שניים: "יש לנו את הכלים להתמודד עם ויטוריה. הם מכירים אותנו היטב אבל אנו לא נשנה את כל תכנית המשחק"

רועי גלדסטון, שליח אתר ערוץ הספורט לוויטוריה  21.03.11 - 13:16

תחילת כתבה

מחר (שלישי), בערך ב-23:30 אוהדי מכבי ת"א יידעו האם הקבוצה שלהם עשתה צעד גדול וחשוב מאוד לקראת עליה לפיינל פור. הצהובים יתמודדו מול קאחה בוויטוריה במשחק הראשון בסדרת רבע הגמר, כשניצחון מול הקבוצה שכתשה אותם במחזור הראשון של שלב הבתים הראשון יעביר את יתרון הביתיות הכל כך יקר לחבורה של בלאט.

  • שלישי, 21:30, שידור ישיר באתר: קאחה לבוראל - מכבי ת"א

"אנחנו צריכים לחשוב רק על ניצחון, לא רק פה אלא בכל משחק", אמר בלאט לקראת המשחק. "לא יהיה קל והמשימה היא בהחלט קשה, אבל אנחנו מאמינים ביכולת שלנו ויודעים שיש לנו את הכלים להתמודד עם קאחה. אנחנו מכירים אותה היטב וגם היא אותנו. מי שייתן כדורסל טוב יותר ויילחם יותר, ייקח את הסדרה הזו".

המאזן של מכבי מול קאחה עומד כרגע על 1:1, כאשר כל קבוצה שמרה על הבית, אבל גם בלאט יודע שבשביל לסדר טוויסט בעלילה, הוא יצטרך לשלוף מחר כמה שפנים חדשים. "צריך לעשות דברים שייתנו לנו מימד של הפתעה, לפחות באופן חלקי", אמר המאמן. "לא צריך לשנות את כל הסיסטמה לחלוטין, אבל המטרה היא בהחלט למצוא יתרון לא צפוי".

ומה עם התייחסות לסוגיה הפוליטית שעולה תמיד מחדש במשחקים של מכבי מול המועדון הבאסקי? "ההפגנות צריכות לעשות אותנו יותר גאים, יש לנו אפשרות לייצג את המועדון ואת המדינה מול כל מיני אנשים או גופים שרואים אותנו בעין פחות יפה. חבל שזה כך, זה גם לא כל כך מוצדק בעיניי במובן הפוליטי וגם לא נכון בכל מה שקשור לספורט. ככה זה היה שם תמיד. לא נשנה אותם, אבל אנחנו מוכרחים לדאוג לעצמנו".