צפו בירושלים מובסת 79:58 אצל מכבי חיפה

מופע אימים לאדומים של עודד קטש. רובינסון (20 נק') ולנדסברג (18) הצטיין בהפתעת המחזור בליגת לוטו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.04.11 - 21:00

תחילת כתבהעם כל הכבוד להישג של מכבי חיפה, עליו נדבר בהמשך, מתי אתם זוכרים את הפועל ירושלים מפסידה שני משחקי ליגה ברציפות? בואו נלך רחוק יותר. האם אפשר לשלוף עונה שבה הפסידו האדומים עשרה משחקים בעונה? מיקי גורקה אירח את עודד קטש במשחק של הלפני אחרונה מול השניה ונתן לו שיעור במוטיבציה, שלף את סילבן לנדסברג ופרנק רובינסון חדים מתמיד וחייך בסיום עם 58:79. ספק אם הוא חלם על ניצחון בהפרש כל כך גדול.

בצד המפסיד ברייאן רנדל ו-וויל סולומון ניסו, אבל לא היו יכולים להציל לבדם את האורחת. הראשון יצא בחמש עבירות והשני סיים עם 55 אחוזים מהשדה ו-11 נקודות. חיפה? אפילו הקהל חזר לרגעים החשובים של העונה האיומה שעוברת על המועדון הזה. גורקה, המאמן השלישי שעומד שם על הקווים העונה, הצליח לאסוף את השברים ולהרכיב חבורה שמנצחת. תשאלו את קטש.

זה היה אחד המשחקים היותר גרועים של הפועל ירושלים, ולא בטוח שרק העונה. רק ברבע האחרון היא חטפה על הראש 31 נקודות, כאשר היא לא מצליחה לעבור את ה-18 בכל אחד מהרבעים. האדומים היו בפיגור לאורך כל הדרך, אבל עם כל הכבוד לאלישי כדיר, זה היה צריך להיות ניצחון. באנקר.

קלעו לחיפה: פרנק רובינסון (20 נק'), סילבן לנדסברג (18), אלישי כדיר (13), טיילר ווילקרסון (11), ג'רמיין ג'קסון (10), אבי בן שימול (7). לירושלים: וויל סולומון (12 נק'), ברייאן רנדל (11), יוגב אוחיון וג'ייסון ריץ' (7 כ"א), דיון דוואל (6), משה מזרחי (5), ג'וואד וויליאמס (4), ליאור חכמון, סם קלנסי, אורי קוקיה (2 כ"א)

מהלך המשחק
מכבי חיפה עלתה עם פרנק רובינסון, ג'רמיין ג'קסון, טיילר ווילקרסון, סילבן לנדסברג ואלישי כדיר, בעוד שהחמישיה של ירושלים הורכבה מדיון דאוול, ג'וואד וויליאמס, יובל נעימי, יוגב אוחיון וברייאן רנדל. לנדסברג פתח את ההתמודדות עם שלשה יפה לזכות המארחת, רנדל צימק בנקודות ראשונות לאדומים, אבל אלישי כדיר הלך אל הקו אחרי עבירה של דאוול וקבע 2:5 לחיפה.

אוחיון עלה על לוח התוצאות, אבל כדיר הצליח לקלוע גם מהשדה. וויליאמס צימק לאורחת אבל טיילר ווילקרסון צלף מחוץ לקשת, 6:10. כדיר, שפתח מצוין, הביא 2 נק' נוספות, אבל בצד השני אוחיון השיג שלשה ראשונה לזכות הפועל י-ם, 9:12. לנדסברג השיג סל ועבירה, בן שימול קלע נקודות ראשונות וקטש התנחם בשלשה של וויל סולומון ויכולת טובה של אוחיון, 14:22 לחיפה ברבע הראשון.

שלשה של בן שימול פתחה את הרבע השני וקבעה יתרון דו ספרתי, אבל הקהל הירושלמי דחף את האורחת בנשר וברייאן רנדל הוריד את הפער ל-8 בלבד. גם ריץ' נכנס לקצב וצימק, אבל פרנק רובינסון דאג לשמור על הפער מהקו, 19:27. ריץ' הלך לקו פעמיים ודאג להשאיר את ירושלים במשחק עם עוד סל שדה, 23:30. רובינסון וכדיר דאגו שחיפה לא תאבד את העשתונות מההתעוררות של האורחת ברבע השני והובילו את הירוקים ליתרון 9 במחצית, 27:36 בהפסקה.

סולומון פתח את הרבע השלישי טוב עבור ירושלים והוריד את ההפרש ל-7, אבל 4 נקודות של לנדסברג ועונשין מוצלח של ג'קסון קבע 29:42. אורי קוקיה קלע נקודות ראשונות אבל הטירוף של חיפה לא עצר. רובינסון הפעיל מבערים, הלך אל הקו, קלע מהשדה ופתאום יש לנו כבר יתרון משמעותי, 31:49. מזרחי צלף שלשה בשביל להרגיע את הקצב של היריבה, ג'וואד וויליאמס בא לעזרה גם הוא, 36:53. ג'קסון הוסיף עוד סל מהקו למארחת, אבל מזרחי נתן את הטון עם 40:54.

שלשה של ג'קסון הרימה את הקהל הירוק על הרגליים וגרמה לכאב ראש בספסל הירושלמי, 40:57. רנדל קלע פעמיים והצליח להוריד את הפער אבל כדיר קבע 44:59. ליאור חכמון קלע נקודות ראשונות, אבל ההגנה האדומה לא עצרה את רובינסון כראוי, אך האחרון לא הצליח להגדיל את היתרון מהקו אבל דאנק אדיר שלו בהתקפה שלאחר מכן כיפר על ההחמצות ועל הדרך הוא הוסיף עוד שלשה, 46:64.

אלישי כדיר המשיך להיות דומיננטי וקבע 49:68. לא מספיק? עבירה חמישית של ברייאן רנדל, הבולט בשורות ירושלים, הוציאה אותו מהמשחק. לנדסברג ורובינסון המשיכו לעשות כל מה שהם רוצים על הפרקט וחצו את ה-20 הפרש, 53:76. זה לא הפך לטוב יותר עבור האורחת. האדומים הבינו שהקרב הזה אבוד וראו את חיפה חוגגת עם 58:79 גדול בסיום.