'כל העונה הרגו אותי על דאוול. הוא היה גדול'

קטש למקורביו על ה-66:90 וה-0:1 מול אשדוד. כץ יגיע לשיחות עם קליין. גורם: "השחקנים הניחו את האגו בצד"

אסף אפל  29.04.11 - 12:23

תחילת כתבה

הרבה חיוכים נראו אתמול במלחה, עם סיום המשחק בו הביסה הפועל ירושלים 66:90 את מכבי אשדוד במשחק 1 ברבע גמר הפלייאוף. בירושלים שיבחו בעיקר את דיון דאוול, שנתן משחק מצוין של 16 נקודות, 7 ריבאונדים ו-2 חטיפות. דאוול, שמכונה בקבוצה "הבייבי" של קטש, שמר בחלקים גדולים של המשחק על מאיר טפירו ועשה עליו עבודה מצוינת. בסיום המשחק אמר קטש למקורביו: "כל העונה הרגו אותי על דיון, אני שמח בשבילו שהוא מתעורר בדיוק עכשיו ונתן משחק גדול".

"הגענו לעונה", אמר היום קטש לרדיו ירושלים, "זה היה משחק שונה מהקודם. גם לאשדוד הייתה תקופה מאוד לא טובה. כל אחד, אם ישאיר את הפחד בצד זה יעזור לשחקנים. במחצית גם השחקנים היו בטוחים בעצמם. הפחד הוא מה שמשתק. המהלכים שקרו על המגרש נתנו לשחקנים ביטחון".

"שאלת המשך דרכי בעונה הבאה בעיני אינה לגיטימית, יש לי חוזה בירושלים. אני מתחייב שאני רוצה להישאר בירושלים עשר שנים, זה מקום כייפי וטוב", הוסיף המאמן, "יש משהו בקבוצה שנבנתה השנה שמאוד מעודד אותי ואני מרגיש שאני יודע מה צריך לעשות ומה אני רוצה לעשות קדימה".

בכלל, בירושלים היו מרוצים מאוד מניהול המשחק של קטש אתמול, לאחר שקיצר את הרוטציה ולא פחד להשאיר את וויל סולומון על הספסל עד אמצע הרבע השני. גורם בקבוצה: "שחקנים הבינו, בעיקר וויל וג'ייסון ריץ', שזה הזמן להיות עכשיו גברים על המגרש ולא לשחק במשחקי אגו, וראינו את זה אתמול".

ירושלים תנוח היום ותחזור להתאמן מחר. רענן כץ, שכבר השקיע העונה כספים בקבוצה, צפוי להגיע בקרוב לארץ לקראת הפיינל פור ולהמשיך את השיחות עם היו"ר דני קליין על מעורבותו בקבוצה. בינתיים, הקשר בין כץ וגומא אגייאר בארה"ב מתהדק, והשניים, שישקיעו בירושלים העונה הקרובה, נמצאים ביחסים קרובים. צביקה קציר, נציגו של כץ, נכח גם אתמול במשחק, ביחד עם אימו של אגייאר, הלן.

"עבדנו קשה כל השבוע, התאמנו מאוד רציני, ואין מה לעשות, עכשיו זה פלייאוף וצריך לעלות מדרגה", סיפר אתמול יוגב אוחיון בסיום המשחק, "אני שמח שנראינו אחרת לגמרי וצריך להמשיך בקו וביכולת הזאת. זה הכל מנטאלי, כי יש לנו את הכלים להיות קבוצה טובה, ואנחנו צריכים לבוא מרוכזים בכל ערב נתון ולהמשיך לשחק בצורה הזאת. אני לא חושב שהמשחק הזה מראה את הכיוון של הסדרה. אשדוד קבוצה טובה וראיתם מה היא מסוגלת לעשות לאורך העונה, אבל אנחנו מקווים לתת הצגה בכל ערב".

"זה זמן של פלייאוף, וכולם עושים צעד אחד קדימה ומרימים את עצמם למקומות האלה", המשיך וויל סולומון, "אני שמח שעשינו את זה, כי כולם צריכים לתת עכשיו מעצמם את הכל. אני לא מחפש בשלב הזה להיות זה שמוביל את הקבוצה או לא, זאת החלטה של מאמן, ועם זה צריך ללכת קדימה".

בצד של אשדוד נרשמה אכזבה מסוימת, בטח לאור ההפסד בהפרש גבוה. "היה ברור שירושלים תתפוצץ באיזשהו שלב", אמר גורם בקבוצה אחרי המשחק, "רק חבל שזה הגיע עכשיו ודווקא נגדנו. הם עשו שיעורי בית מצוינים, למדו אותנו טוב ובעיקר עשו התאמות מהמשחק הקודם. למרות הכל, שום דבר עדיין לא גמור ובבית שלנו אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה". ג'וש קרטר, שהציג משחק חלש יחסית, הוסיף: "ברבע הראשון וברבע השלישי הפועל עצרו אותנו בהגנה וגם ההתקפה שלנו לא מספיק זרמה. נצטרך לתת הגנה טובה יותר במשחק הבא, כי לקבל 90 נקודות זה יותר מדי. ביום חמישי הבא זה משחק חדש ונהיה חייבים לעשות את ההתאמות מחדש. הכל עדיין פתוח, ואני רוצה לקוות שזה לא הכיוון של הסדרה. ירושלים קבוצה מצוינת, אבל אם אנחנו נשחק חזק נצליח לעצור אותם, בטח בבית שלנו".