משרד הפנים מונע את כניסתו של אג'ידה לארץ

הרשויות מסרבות לחדש לשוער את הוויזה. חדרה מחפשת מחליף

רז זהבי
רז זהבי  27.06.17 - 13:47
תחילת כתבה

פרסום ראשון: הקאמבק של אוסטין אג'ידה לכדורגל הישראלי מוטל בספק. למרות שהשוער הניגרי חתם ל-3 שנים אצל העולה החדשה ללאומית הפועל חדרה, הרשויות סרבות לחדש את הוויזה שלו ומונעות את חזרתו לישראל. אג'ידה נמצא במרכזה של סאגה, כאשר בארבעת הימים האחרונים הוא מחכה בשדה התעופה בניגריה, במה שגורם לו לתסכול רב מהסיטואציה.

הסיבה לסירוב של משרד הפנים נובעת מהקדנציה הקודמת של אג'ידה, אז שיחק בהפועל ב"ש ובהפועל פ"ת. אשרת השהייה של הניגרי בישראל פגה בתקופתו הקודמת בארץ, ולכן הרשויות מסרבות לאשר את שהותו מחדש. מדובר בתופעה שכיחה בכדורגל הישראלי, כשבעבר התרחשו לא מעט מקרים דומים. אחד מהם היה בעונה שעברה כשמייקל טוקורה חתם בהפועל פ"ת, אך משרד הפנים לא התיר את כניסתו לארץ מסיבה זהה.

מי שאמור לטפל בפרשה הוא ראש העירייה, צביקה גנדלמן, שנמצא בקשר רציף עם גורמים בכירים במשרד הפנים כדי לטפל בנושא. "אני אופטימי וסומך על ראש העיר שלנו שיפתור את הבעיה", סיפר יו"ר חדרה, אורן גולן, "כעולה חדשה, אג'ידה מאוד חשוב לנו, אבל מובן שלנוכח ההתפתחויות בימים האחרונים נתחיל לחשוב על אלטרנטיבות".  גורם במשרד הפנים ניסה להרגיע והתייחס לסאגה: "ניתן להסדיר את זה בימים הקרובים".

בחדרה שבנו על הניגרי מודאגים מכך שמרבית השוערים הבכירים בלאומית כבר מצאו קבוצה, במה שיוצר להם בעיה מקצועית לקראת העונה הבאה. העולה החדשה כבר החלה בחיפושים אחרי שוער חלופי לקראת פתיחת אימוני הקבוצה בשבוע הבא, כשמי שנחשב למועמד המוביל הוא אוהד סיידוף. גם שמו של בן רהב הועלה, אך האחרון הבהיר שאין בכוונתו לחזור בו מהודעת הפרישה. בכל מקרה, עומרי אלון, שהוביל את חדרה לליגה הלאומית, נשאר במועדון, ויכול מאוד להיות שהוא יישאר השוער הראשון של הצפוניים.

בהקשר אחר, קבוצתו של מומו ניסטל ממשיכה במלאכת הרכבת הסגל לקראת העונה הבאה. אחרי אוהד קדוסי שחתם במועדון, בחדרה הגיעו לסיכום עם אדריאן רוצ'ט. הקשר הבהיר שאם יהיה בלאומית, הוא ישחק בחדרה, אך במקביל מנסה למצות את האופציות שעומדות בפניו בליגת העל. בחדרה אף מנהלים משא ומתן מתקדם עם אופיר עמרם, ששיחק במכבי הרצליה בעונה החולפת.