ביזאר: אייל ברקוביץ' הציע את אחיו לר"ג

רק בישראל: בעלי ראשל"צ יזם את ההתקשרות ואף נכח בפגישה המכרעת.

רז זהבי
רז זהבי  20.09.18 - 16:24
תחילת כתבה

חשיפת ערוץ הספורט: יש דברים שקורים רק בישראל, ואם נדייק, הם קורים רק בליגה הלאומית. הפועל ר"ג והפועל ראשון לציון מתחרות על העלייה, אבל זה לא מונע מהן לעשות עסקים מסוג שעוד לא נחשפנו אליהם בישראל. המינוי של ניר ברקוביץ' להפועל ר"ג הפתיע לא מעט אנשים, אבל הסיפור שמאחוריו מדהים לא פחות. בקיץ האחרון ניר ברקוביץ' חתם ל-4 שנים בראשון לציון והיה אמור להיות חלק מפרויקט ארוך טווח של הקבוצה מעיר היין, שנמצאת בבעלות אחיו, אייל ברקוביץ', אולם כנראה שהתכנון השתנה.

לערוץ הספורט נודע בלעדית שמי שהציע לאורדונים למנות את ניר ברקוביץ' הוא לא אחר מאשר אייל ברקוביץ', בעלי ראשון לציון. במוצאי כיפור "הקוסם" שוחח עם בעלי ר"ג, יהודה דולינר, והצהיר בפניו שאחיו ניר הוא האיש הנכון לאורדונים, למרות שהוא מחזיק בחוזה בקבוצתו.

כזכור, הקהל הכתום הסתכסך עם ניר ברקוביץ' בשנה האחרונה והקניט אותו במשך המשחקים האחרונים, כשהאחרון אף הצהיר שהוא ישמח לעזוב את הקבוצה מעיר היין. אחרי הפנייה, בעלי ר"ג כינס את חברי הנהלת האורדונים וזאת אחרי שהדרישות הכספיות של יובל נעים, עמיר תורג'מן ושרון מימר היו גבוהות מדי. דולינר סיפר על ההצעה של אייל ברקוביץ' והכריז שהוא ימנה את ניר ברקוביץ', וזאת למרות השגות שעלו לגביו אופיו ויכולתו להוציא את הקבוצה מהבוץ.

יו"ר הפועל ר"ג, עינב חזנוולד, הונחה לסגור את התנאים עם ניר ברקוביץ', כשלהפעתו מי שהגיע לפגישה המכרעת בין הצדדים הוא בעלי היריבה הישירה בליגה ואחיו של המאמן, אייל ברקוביץ'.

"קבעתי להיפגש עם ניר ברקוביץ', אייל הגיע לפגישה בכדי לוודא שאנחנו מגיעים להבנות כספיות ובכדי להיות שותף לתיאום הציפיות בינינו", חזנוולד סיפר לערוץ הספורט, "אייל עצמו הציע אותו לבעלים שלנו, יהודה דולינר. אמרתי לניר ברקוביץ' שהמטרה של המועדון זה לעלות ליגה, והוא מצדו אמר בנוכחות אייל שהוא יכול לעמוד במשימה. בתיאום עם אייל, הבהרנו לניר שלפחות בחודש הקרוב לא נשפוט אותו לחומרה, ניתן לו את השקט בכדי לעבוד, אבל הבהרנו לו שהסגל הנוכחי, גם ללא חיזוק, יספיק לעליית ליגה".

וכך יצא שבעלים של קבוצה אחת למעשה הוא זה שיוזם את עזיבת המאמן שלו לטובת יריבה ישירה בטבלה. כנראה שיש דברים שיכולים לקרות רק כאן.

אייל ברקוביץ' מסר בתגובה: "שיהיה לכולם בהצלחה. מאחל שכל אחד יידאג לאח שלו כמו שאני דואג לאחי".