הנומרולוג למנכ"ל: "אל תבוא למשחק"

ביזאר. במרמורק פנו ליייעוץ מקצועי, שדרש פתרון יצירתי

רז זהבי
רז זהבי  30.10.18 - 18:44
תחילת כתבה

צילום תמונה ראשית: "יוסי סוריק, הפועל מרמורק".

יש דברים שקורים רק בישראל. ברגעי משבר יש קבוצות שמחפשות אחרי שחקני רכש, אחרות מנסות ייעוץ מנטלי, ואילו בהפועל מרמורק מצאו פתרון יצירתי אחר. הקבוצה מרחובות עדיין לא ניצחה העונה בליגה הלאומית ובשלב זה היא נחשבת לאחת מהקבוצות החלשות ביותר בליגה. בצוק העיתים החליטו במועדון לנסות ולמצוא פתרונות לא קונבנציונאליים עוד לפני פיטוריו של המאמן, אלדד שביט.

בהנהלה החליטו לפנות לנומרולוג מפורסם ולהתייעץ איתו לגבי סגל השחקנים והאנרגיות במועדון. חברי ההנהלה נפגשו באופן דיסקרטי עם הנומרולוג ופרשו בפניו את רשימת השחקנים, האנשים במועדון ומי יושב על הספסל בכל משחק. במשך כשעתיים פרש הנומרולוג את משנתו בפני חברי ההנהלה תוך שהוא מצביע על שחקנים שכדאי לוותר עליהם ושחקנים, ששווה להשקיע בהם ולשדרג להם את דקות המשחק, והכל כמובן על פי שמות ותאריכי לידה של כל הנפשות הפועלות בקבוצה.

לשיא הגיעו הדברים כאשר הנומרולוג קרא אליו את מנכ"ל המועדון, אילן סגל, ואמר לו בצורה מפורשת: "אני מבקש ממך לא להגיע למשחק הקרוב מול הפועל אשקלון. על פי הממצאים שבידי, אתה גורם לאנרגיות שליליות אצל מאמן הקבוצה ולתפקוד לקוי מצדו בפן המקצועי. ותר על המשחק הזה, הישאר בבית ובוא נראה מה ייקרה".

ראוי לציון שאילן סגל משמש כבר מזה שנים כאחד מהאנשים החזקים במועדון, הוא אוהד של הקבוצה במשך עשרות שנים ובכל מהלך השנים האחרונות הוא נחשב לאיש החזק בהפועל מרמורק, לרבות בעונת העלייה מליגה א' לפני כשנתיים ובעונת ההישרדות בליגה הלאומית אשתקד. לאחר הטיפול, הגיע יום המשחק ובו מרמורק הפגינה עוד משחק חלש במיוחד וספגה 1:0 מהפועל אשקלון, במשחק שהיה יכול להסתיים בתוצאה הרבה יותר גבוהה.

סגל אישר את הדברים לערוץ הספורט ואמר: "החלטתי לזרום עם הנמורלוג ולראשונה לא ללכת למשחק שלנו, לא לשבת על הספסל ולמעשה לא להגיע בכלל לאצטדיון. יחד עם זאת, ממה שראיתי בטלוויזיה, כנראה שלא אני הבעיה. זה היה אחד מהמשחקים החלשים ביותר שלנו, שהסתיימו בהפסד נוסף. עם כל הכבוד לנומרולוג, למשחק הבא אני מתכוון להגיע ונראה לי שלא אני זה הבעיה של המאמן".

בשורה התחתונה, במרמורק זנחו בשלב זה את עניין הנומרולוג, אילן סגל יופיע למשחק הקרוב מול איכסל, אבל דבר אחד ברור: אם את המשחק הזה אלדד שביט לא ינצח, זה גם יהיה המשחק האחרון שלו בקבוצה כמאמן.