הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

שכטר ולוסיו על הכוונת: התכנית של נוף הגליל

המועמדים להגיע, השחקנים שסומנו ממכבי חיפה ואלו שיעזבו

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  30.04.21 - 17:53
תחילת כתבה

אחרי 15 שנים ועם שם חדש, הפועל נוף הגליל (לשעבר נצרת עילית) חוזרת לליגת העל, בתקווה להישאר שנים רבות הפעם. המועדון הצפוני צעד בגאון בצמרת הטבלה לאורך כל העונה, והיה לו הרבה זמן כדי לחשוב על העונה הבאה, בליגה הבכירה, וכך נראות התכניות לעונת הקאמבק.

ראש המערכת ואחד מאדריכלי העלייה, המאמן ירון הוכנבוים, ימשיך, אבל בסגל שלו צפויים לא מעט שינויים. המטרה הראשונה של המועדון היא להחזיר את השריד האחרון מהקדנציה הקודמת בליגת העל, איתי שכטר, שמסיים חוזה במכבי ת"א. במועדון מחפשים שם שימשוך קהל ומקווים כי תפקיד מקצועי בהמשך יפתה את החלוץ המעוטר, אך הם מבינים כי ההיתכנות לכך נמוכה.

שמות נוספים שעלו הם אלה של לוסיו מריניאו ודור אלו מקריית שמונה, אליסון דוס סנטוס מבני יהודה ואורי מגבו מבית"ר ירושלים. השוער הראשון צפוי להיות ישראלי בכיר או זר, כאשר השוער הנוכחי, שגיא מלול, אמור להמשיך בכל מקרה. שמו של בוריס קליימן עלה, אך ההנחה היא שיצורף שוער זר.

כחלק משיתוף הפעולה עם מכבי חיפה, בנוף הגליל היו רוצים לראות את דויד אקווה, מחמוד ג'אבר, עודד צ'קול ותום סוקלובין ממשיכים. בנוסף, במועדון מעוניינים לצרף גם את סתיו נחמני ונהוראי יפרח מהמועדון הירוק. מגן הפועל כפ"ס אביב סולומון, שירד ליגה עם הפועל כפ"ס וניב סרדל מהפועל ת"א גם כן על הכוונת.

מהסגל הנוכחי, הברזילאי פדרו פטראצי, איתן ולבלום, ג'ניה ברקמן, אלי בלילתי, רועי שוקרני, ו-והיב חביבאללה יישארו בוודאות. סימני השאלה הגדולים הם סביב גיא דיין וליעד אלמליח, שלא אמורים להמשיך, בין היתר בגלל שהם שומרים שבת. לגבי דובב גבאי וגם לגבי הזר הנוסף, מתיאוס לימה, ישנה התלבטות. במועדון יחפשו לצרף זרים ששיחקו כאן בארץ, ואולי גם להתחזק בשחקנים צעירים.

המגרש הביתי ימשיך להיות אצטדיון גרין. הוא שודרג לאחרונה ואפשר להכניס כ-5,500 צופים. הקבוצה ללא בעלים ונתמכת על ידי העירייה.