זהבי: "הביקורות? לפעמים מדברים שטויות"

אחרי הצמד, הישראלי לערוץ הספורט: "אני מאמין בדרך שלי"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  10.01.21 - 21:35
תחילת כתבה

ערן זהבי חי בשביל המעמדים הגדולים וגם הערב (ראשון) קיבלנו הוכחה לכך. הישראלי, חזר להרכב פ.ס.וו. אחרי פציעה מעיקה וכבר בדקה השנייה העלה את קבוצתו ליתרון בקרב הגדול מול מוליכת הטבלה, אייאקס. בדקה ה-21 החלוץ המשיך את החגיגה עם עוד שער מופלא לאחר בישול שני במשחק של דוניאל מאלן. למרות הצמד, אייאקס הצליחה להשוות וקרב הצמרת הסתיים ב-2:2.

 • צמד נפלא לזהבי, 2:2 לפ.ס.וו מול אייאקס
 • "זהבי הראה שהוא יכול לכבוש גם בליגה כזו"
 • "האיש למשחקים גדולים": טירוף זהבי בהולנד
 • לאחר ההופעה הנהדרת הערב, זהבי התפנה לסכם בראיון לערוץ הספורט: "היתה לי תקופה קשה - גם הקורונה, גם הנסיעות לנבחרת, גם קבוצה חדשה ומעבר לא פשוט. אבל היה חשוב לי להמשיך לעבוד קשה גם כשנפצעתי, המשכתי להאמין בעצמי. אני שמח שקיבלתי את הקרדיט מהמאמן, והחזרתי על המגרש. הכי חשוב זה להישאר צנוע, כי ביום רביעי כבר יש משחק חדש - והמשכיות זה שם המשחק".

  ומה לגבי הביקורות שספג? "אני שומע את כל אלה שאמרו שאני לא מסוגל לתפקד באירופה. אני לא הולך לסגור חשבונות עם עיתונאים, שיגידו מה שהם רוצים, אבל מספיק להסתכל על הנתונים שלי במשחקים אירופאיים, כדי להבין שלפעמים גם מדברים שטויות. אבל כל זה בסדר, הדבר הכי חשוב זו הדרך. אני מאמין בהמשכיות ובעבודה שלי. גם כקבוצה, נמשיך לעבוד קשה, ונקווה שבפעם הבאה זה יספיק לשלוש נקודות".

  מוקדם יותר, הישראלי הנרגש דיבר על החשיבות של משחק זה עבורו: "אני מרגיש שזה היה התחלה חדשה עבורי בפ.ס.וו. לא הצלחתי להתאמן עם הקבוצה במשך עשרה ימים ברצף והמנוחה בפגרה עזרה לגוף שלי".

  זהבי גם נשמע אופטימי לגבי המשך העונה: "הדלילות בשערים? כמובן שלא הייתי מרוצה, זה הגיוני. מרגיש טוב עם זה שאני יכול להבקיע פעמיים במשחק כזה. כולם רוצים לשכוח את שנת 2020 בהקדם האפשרי וזה כולל אותי, דברים גדולים יקרו בשנת 2021".

  בעקבות זאת הישראלי נכנס לדפי ההיסטוריה של המועדון מאיינדהובן כשהבקיע את השער ה-5,000 של קבוצת הפאר בליגה ההולנדית, 65 שנים לאחר שכהן דילן כבש את הראשון.

  יש לציין כי פ.ס.וו. נמצאת רק במקום השני בטבלת הכובשים של הליגה בכל הזמנים, כשליריבתה הגדולה אייאקס 506 שערים יותר. פיינורד ניצבת במקום השלישי בדירוג זה עם 4,621 שערים.

  בתוך כך, הכיבוש בתחילת המשחק היה שער השדה הראשון שלו על אדמת הולנד אחרי שהבקיע בפנדל במשחק מול דאן האג. עם זאת, החלוץ שילש את מאזן שעריו בליגה במשחקו השביעי.

  עוד נתון פיקנטי הראה כי זהבי הוא השחקן הראשון שכובש צמד מול אייאקס ב-21 הדקות הראשונות של המשחק מאז שריקי ואן וולפסווינקל עשה זאת לפני 11 שנים.