הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"החילופים? אין מביך מזה": סוער בפ.ס.וו

שמידט חטף על הוצאת זהבי ושות', ולא נשאר חייב. כל הפרטים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.09.21 - 18:10
תחילת כתבה

אחרי התבוסה המשפילה מול פיינורד, ערן זהבי ופ.ס.וו איינדהובן רוצים להתאושש מחר (רביעי) על חשבונה של גו אהד איגלס - אבל הם יאלצו לעשות זאת על רקע רעש תקשורתי לא קטן. רוב החצים, לפחות כרגע, מופנים לכיוונו של רוג'ר שמידט, מאמן הקבוצה, שבחר להחליף בשלב מוקדם וכשהקבוצה בפיגור את ערן זהבי, מריו גצה, דייבי פרופר וקודי גאקפו.

איברהים אפלאי - קשר העבר שגדל במועדון, נמכר ממנו לברצלונה ב-2011 ובשנה שעברה סגר מעגל כששב לעונת פרישה - היה הראשון לבקר את המאמן: "אפילו המאמן של פיינורד היה בשוק מהמהלכים של שמידט, זה לא יכול היה להיות יותר מביך". חלוץ העבר, פייר ואן הוידונק, הוסיף: "יכול להיות שזה הזמן של שחקני פ.ס.וו לדפוק על הדלת של המאמן ולהגיד 'אנחנו רוצים לשחק כמה שיותר. כשנהיה עייפים, נגיד לך'".

"אני לא שואל את השחקנים שלי אם הם אוהבים את החילופים או לא, לא ככה אני עובד", אמר שמידט בתגובה. "אלה הבחירות שלי, השחקנים צריכים לקבל את זה. אם הם יהיו בכושר, ישחקו ברמה הגבוהה ביותר ויהיו חשובים לקבוצה - לא אחליף אותם. אם לא, הם צריכים לקבל את החלפתם.

שמידט העיד שהעובדה ששמו כמאמן נמא בכותרות "חדשה לו". מאמן איינדהובן הוסיף: "כמאמן, אני עושה המון בחירות מדי יום ואני עושה מתוך מחשבה על טובת הקבוצה. אני מאמן כבר הרבה זמן, לפעמים הבחירות שלי טובות ולפעמים פחות. זה לא שהיינו מנצחים את המשחק מול פיינורד אם הייתי עושה בחירות נכונות יותר, התבוסה לא הגיעה בגלל בחירה אחת".

עדיין לא ברור אם זהבי ימשיך לקבל את הקרדיט בהרכב גם מחר, אבל הוא בטח ירצה לעצור את כדור השלג הפרטי שלו. פתיחת העונה של זהבי בפ.ס.וו הייתה לא רעה בכלל והוא הבקיע שלושה שערים במוקדמות ליגת האלופות, אבל בליגה ההולנדית הוא לא ממש מרשים עד כה. הישראלי מצא את הרשת פעמיים בחמישה משחקים, כשל להבקיע בשני המשחקים האחרונים ולא השלים 90 דקות אפילו פעם אחת.