הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

טיטה: "כדור הזהב הבא צריך להיות של ניימאר"

המאמן הצטנע למרות 1:4 ענק באורוגוואי. פאוליניו קיבל ציון 9.5 בתקשורת המקומית: "השלושער שלי מפתיע. אפילו לא חלמתי על זה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.03.17 - 10:29
ניימאר וברזיל בדרך למונדיאל (getty)
ניימאר וברזיל בדרך למונדיאל (getty)
תחילת כתבה

ברזיל על הגל. נבחרת הסלסאו השפילה הלילה (בין חמישי לשישי) 1:4 את אורוגוואי בחוץ, השלימה ניצחון שמיני ברציפות והבטיחה באופן כמעט סופי את העפלתה למונדיאל 2018 ברוסיה. פאוליניו כיכב עם שלושער מדהים, ניימאר הוסיף כיבוש גאוני משלו והחבורה של טיטה בשיא.

מי שגנב את מירב תשומת הלב היה כמובן פאוליניו, קשר גוואנגז'ו אברגרנדה הסינית, שהבקיע את השלושער הראשון בקריירה שלו ועל הדרך גם הפך לברזילאי הראשון שמבקיע שלושה שערים במשחק אחד מול אורוגוואי, מאז פאוליניו אחר, שעשה זאת אי שם בשנת 1959.

פאוליניו הנוכחי השווה את השיא בן 58 השנים ובעצמו הודה אחרי הניצחון: "הופתעתי מאוד מכך שהבקעתי שלושער במשחק הזה. בדרך כלל אני לא מבקיע הרבה שערים, אז לכבוש שלוש פעמים מול אורוגוואי בחוץ? לא חלמתי על זה אפילו".

נתון מעניין נוסף על ברזיל מספר שהיא נותרה מושלמת בעידן טיטה, המאמן החדש שמונה לתפקיד ביוני האחרון וניצח בכל המשחקים אותם ניהל עד עתה. אחרי הניצחון המוחץ באורוגוואי, טיטה התפנה לסגור חשבון עם המבקרים שלו ואמר: "קיבלתי הרבה ביקורות על הסגל שזימנתי וההרכב שבחרתי לשחק בו. אם העיתונאים רוצים מאמן מושלם, אז אני צריך לעזוב את התפקיד שלי כי אני לא מושלם".

"אם הניצחון הזה מבטיח לנו את המקום במונדיאל? אני לא יודע וזה לא אכפת לי. הדבר הכי חשוב הוא שניצחנו ושיחקנו כדורגל טוב. למרות זאת, אני לא חושב שאנחנו מוכנים כרגע למונדיאל", הוסיף טיטה והחמיא גם לפאוליניו על התצוגה המופלאה שלו: "היכולת שלו והשערים שהבקיע מדברים בעד עצמם. היה לו משחק פשוט מושלם וכולם מבינים את זה".

מאמן ברזיל התבקש להתייחס גם ליכולת של ניימאר, שכבש שער פשוט גאוני בהקפצה מופלאה מעל השוער וגם הוסיף בישול לפאוליניו בשער הראשון: "ניימאר הוא השחקן הכי טוב בעולם כיום לדעתי. כדור הזהב הבא צריך להיות שלו, זה מגיע לו".

בתקשורת הברזילאית חגגו את הניצחון, היללו את הדרך בה ברזיל דרסה את אורוגוואי ואף לא התביישו להצהיר: "הז'וגו בוניטו (המשחק היפה) חזר ובגדול. ברזיל רקדה על הדשא במונטווידאו והזכירה לנו ימים יפים מהעבר". גם על כך היה לטיטה מה להגיד אחרי המשחק: "בברזיל יש שני בתי ספר לכדורגל - אחד שמלמד כדורים ארוכים והשני שדוגל ב"ז'וגו בוניטו". אנחנו מעדיפים את הבית ספר השני".

ב"גלובו" הברזילאי פירסמו את הציונים לשחקני הנבחרת בהצגה מול אורוגוואי והחמיאו לפאוליניו עם ציון כמעט מושלם של 9.5, כשגם ניימאר זכה לציון גבוה במיוחד של 8.5 וקאסמירו שהיה אמון על העבודה השחורה במרכז השדה קיבל 7.5.