הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סמפאולי: "הסתבכנו. מקווה שהלחץ לא ישפיע"

ארגנטינה עלולה להישאר מחוץ למונדיאל. התקשורת כועסת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  06.09.17 - 11:20
ארגנטינה שוב בלחץ (getty)
ארגנטינה שוב בלחץ (getty)

חרדה. זו המילה המדויקת שיכולה לתאר את מה שעובר על נבחרת ארגנטינה אחרי שזו הצליחה לסחוט הלילה (בין שלישי לרביעי) 1:1 סופר מאכזב בבית מול ונצואלה החלשה בבית הדרום אמריקאי של מוקדמות המונדיאל.

האלביסלסטה היו רחוקים מלשכנע וגם היו קרובים להפסד ביתי משפיל, אלמלא שער עצמי אומלל של רולף פלצ'ר מנע מבוכה וקבע חלוקת נקודות בסיום. בעקבות המעידה, הארגנטינאים נותרו במקום החמישי שיוביל בתום שלב המוקדמות רק לפלייאוף, אבל פרו הרביעית מקדימה אותם אך ורק כי כבשה יותר (לשתיהן 24 נקודות) וגם אורוגוואי השניה מקדימה אותה רק בשלוש נקודות, כשנותרו שש בקופה.

בכלי התקשורת בארגנטינה תקפו את השחקנים והצוות המקצועי אחרי המשחק, כשמי שחטף את מירב האש היה המאמן חורחה סמפאולי, ש"לא השפיע על המשחק ולא ניצל את ליונל מסי כמו שצריך". "אין מאמן נבחרת בכל ההיסטוריה שלא נאלץ להתמודד עם ביקורות", סמפאולי ניסה להתגונן. "המשחק מול ונצואלה היה מרגיז מאוד כי היה צריך להיגמר בהפרש של שלושה שערים לפחות לטובתנו. קיווינו להגיע למשחקים האחרונים יותר נינוחים ואני מקווה שהלחץ לא ישפיע עלינו. צריך להתמודד עם זה".

למעשה, ארגנטינה צריכה להודות בעיקר לבוליביה, שהדהימה 0:1 את צ'ילה והשאירה את האלביסלסטה במקום שמוביל לפלייאוף. סמפאולי וחניכיו יודעים שהם עדיין תלויים בעצמם, שכן שני ניצחונות במשחקים שנותרו יסדרו להם כרטיס ישיר למונדיאל, אבל מעידה ככל הנראה תוביל אותם אך ורק לפלייאוף ומי יודע, אולי גם אל מחוץ למונדיאל בכלל.

בחודש הבא, ארגנטינה תארח את פרו למשחק שאין ממנו דרך חזרה ואת שלב המוקדמות היא תנעל שישה ימים לאחר מכן במשחק חוץ קשה באקוודור. "אנחנו יותר מסובכים עכשיו, אבל נבוא להילחם בשני המשחקים שנותרו במטרה לנצח אותם", הצהיר סמפאולי. "אין לנו ברירה אחרת".