הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מיכאל ניס - המועמד לניהול הטכני של הנבחרות הצעירות

הגרמני בוגר ביה"ס הגבוה למאמנים של ההתאחדות הגרמנית בקלן ינחת בארץ להתרשמות הדיית ויערוך סיור במתקנים השונים

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  29.01.13 - 21:48
ניס. יביא ארצה ניחוח אירופאי? (gettyimages)
ניס. יביא ארצה ניחוח אירופאי? (gettyimages)
תחילת כתבה

ההתאחדות לכדורגל ממשיכה בחיפושיה אחר מנהל טכני לנבחרות הצעירות ומחר (רביעי) צפוי לנחות בישראל במועמד המוביל לתפקיד, מיכאל ניס. הגרמני יגיע להתרשמות הדדית נוספת עוד בטרם ההחלטה לגבי ההתקשרות עימו ובהמשך יוחלט האם יקבל את התפקיד.

יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון והמנכ"ל, אורי שילה, ערכו בחודש שעבר פגישות לאיתור מועמדים לתפקיד כאשר ניס בוגר ביה"ס הגבוה למאמנים של ההתאחדות הגרמנית בקלן עלה כמועמד מוביל. במסגרת ביקורו, ייערכו עימו מספר פגישות עבודה וסיור במתקנים השונים - לרבות בבית הנבחרות בשפיים על מנת להכיר לו את סביבת העבודה והמתקנים העומדים לרשות נבחרות ישראל.
 
ב-4 השנים האחרונות שימש ניס כמנהל הטכני וההדרכה בהתאחדות לכדורגל של דרום אפריקה ומתוקף תפקיד זה היה אחראי על הנבחרות הצעירות ובניית התוכניות המקצועיות לנבחרות הצעירות של דרום אפריקה. בגין ניסיון זה ובמקביל להמלצות של ההתאחדות הגרמנית, הוחלט כי הינו המועמד המתאים ביותר לתפקיד זה בארץ.

כזכור, נבחרת ישראל הצעירה תארח את יורו 2013 בקיץ הקרוב והיא העפילה אוטומטית לטורניר היוקרתי. חניכיו של גיא לוזון שובצו בבית יחד עם אנגליה, איטליה ונורבגיה. בבית השני ישחקו ספרד (האלופה המכהנת), גרמניה, הולנד ורוסיה. הטורניר ייערך ב-5 עד ה-18 ביוני ו-4 אצטדיונים ב-4 ערים שונות יארחו את הנבחרות הטובות ביבשת: בלומפילד בתל אביב, טדי בירושלים, האצטדיון החדש בנתניה ואצטדיון המושבה בפתח תקווה. נבחרת ישראל תציין הופעה שנייה בתולדותיה בטורניר אחרי שהעפילה ליורו 2007 בהולנד וסיימה את הטורניר ללא נקודה או שער זכות.