שוב כמעט: 1:2 חסר חשיבות לישראל על מקדוניה

את יורו 2013 הצעירה אירחה, אך את זה שבשנה הבאה היא תראה בטלוויזיה: 5 ימים אחרי שספגו 3:0 מאזרבייג'אן ואיבדו סיכוי, חניכיו של ניס נזכרו לנצח במפגש לפרוטוקול. מיכה ודאבור כבשו, החלוץ ושאר ילידי 92' נפרדו סופית מהנבחרת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.09.14 - 19:51
תחילת כתבה

זה היה קמפיין כל כך אטרקטיבי, כל כך מעורר תקווה וכל כך מוצלח, אבל השורה התחתונה היא שוב כשלון: נבחרת ישראל הצעירה סיימה הערב (שלישי) את מוקדמות יורו 2015 ללא הכרטיס לאליפות אירופה, עם נצחון 1:2 על מקדוניה, שהיה לפרוטוקול בלבד.

חניכיו של מיכאל ניס הציגו כדורגל יפה לאורך כל קמפיין המוקדמות, אלא שהמעידה שלהם בשבוע שעבר באזרבייג'אן התבררה כפטאלית מדי: דווקא ברגע האמת, אחרי שהבטיחה את סגנות הבית שלה ועם סיכוי ריאלי לסיים כאחת מ-4 הסגניות הטובות מבין 10, ישראל ספגה 3:0 שחיסל את סיכוייה. דווקא האזרים, שבארץ חטפו 7:2, הם אלו ששמו קץ לתקוות להגיע שוב לטורניר אותו ישראל אירחה אשתקד.

הערב, במשחק הפרידה של ילידי 1992, מיכאל ניס ראה את דור מיכה ומונס דאבור מסדרים לו 1:2 שלא שינה דבר. השניים הללו, כמו טאלב טוואטחה, רועי קהת, עאהד עזאם, דיא סבע, אלי דסה, אדי גוטליב ובן והבה, סיימו את דרכם בנבחרת הצעירה מפאת גילם (22), ומעכשיו יוכלו לקבל זימון רק לנבחרת הבוגרת. מיכאל ניס, אם יישאר לעוד קמפיין, ייאלץ לבנות את הנבחרת מחדש סביב השחקנים שסיימו גיל נוער.

"יש לנו טעם מר, אבל לפחות סיימנו עם ניצחון את הקמפיין", אמר ניס בסיום, "היינו חצי שבורים אחרי המשחק מול אזרבייג'אן והיה לנו קשה לחזור לפוקוס, אבל השחקנים הוכיחו היום את האופי שלהם שהיה לאורך כל הקמפיין. שיחקנו טוב והיינו צריכים לנצח בתוצאה גבוהה יותר. אנחנו כמובן מאוכזבים שסיימנו את הדרך שלנו בקמפיין הזה אבל יש נקודות חיוביות: היו לנו 12 משחקים לאורך הקמפיין - 8 רשמיים ו-4 משחקי ידידות כאשר רק 3 שוחקו אצלנו בבית. ניצחנו ב-8 משחקים, עשינו תיקו אחד והיו לנו 3 הפסדים, כאשר לצערנו אחד מההפסדים האלה הגיע בתזמון ממש לא טוב. רצינו מאוד להעפיל לפלייאוף ולהביא עוד משחק ביתי לאוהדים שלנו כדי לשמח אותם ולצערנו זה לא קרה. אני גאה בשחקנים וגאה במה שעשינו. השחקנים נתנו בכל משחק את שיא היכולת שלהם. אני מודה לכל הצוות שסבב את הנבחרת: הצוות הניהולי, המקצועי, הרפואי והלוגיסטי. הם עשו את הכי טוב להצלחת הנבחרת ועל כך תודתי הרבה להם".

מהלך המשחק
אחרי 15 דקות של כדורגל ישראל ייצרה מצב מסוכן, כשטוואטחה פרץ באגף, ניער את המגן שלו והגיע לתוך הרחבה, אך כדור הרוחב שלו נהדף. 2 דקות עברו והפעם ההגבה של טוואטחה אילצה את השוער לאגרף לכיוונו של אלטמן, האחרון הוריד לרייכרט שבעט חזק מקרוב - החוצה. בדקה ה-22 כדור נפלא של דאבור הותיר את רייכרט לבד מול השער, הקשר שוב ירה החוצה.

בדקה ה-25 זה הגיע: התקפה מהירה של ישראל הגיעה לרייכרט, שמצא את מיכה מול השוער, והאחרון לא התבלבל, 0:1 ישראל. רייכרט היה יכול להכפיל עם עוד מצב בדקה ה-27, אחרי מסירה של אלטמן, אבל למרות שקשר מכבי ת"א הכניע את השוער, הבלם הציל מהקו. דקה חלפה ומיכה סובב מחוץ לרחבה, המקדוני הציל.

3 דקות אחרי ההפסקה הגנת ישראל טעתה, בן והבה לא הצליח להדביק את הכדור, וסולימאנוב הכניע את שטראוס, 1:1. השיוויון העיר דאבור, שבדקה ה-54 עבר את מוסליו, שהכשילו ברחבה. מלך השערים של ישראל לקח את הפנדל בעצמו וקבע 1:2. 

הרכבים
ישראל:
רם שטראוס; אלי דסה, אדי גוטליב, בן והבה, טאלב טוואטחה; בן רייכרט (רועי קהת/75), עאהד עזאם, גדי קינדה, דור מיכה (קני סייף/89); עמרי אלטמן (דיא סבע/81), מונס דאבור.
מקדוניה: דיאן אילייב; פיליפ ריסטובסקי, יאסיר אסאני, ויסאר מוסליו, גיוקו זאיקוב; דמיר אימרי, דניאל אברמובסקי, ואלמיר נאפיו; בובאן ניקולוב, טאולינט סולימאנוב, אנג'לצ'ה טימובסקי.
שופט: מריוס פאנאי (קפריסין)