ראווה: כוכבי גולסטאר ניצחו את נבחרת האמנים
שרדה בליגה: כרמיאל ניצחה 2:6 את תל אביב

אגברייה מסרב לשחק בנבחרת החופים

החלוץ שמשחק בליגה הפלסטינית קיבל זימון מבני לם אך לא התייצב לאימון וספג השעייה ממשחק אחד בפועל. יו"ר ראש העין: "הוא לא קיבל זימון לאימון ולכן לא הגיע"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.06.12 - 12:53
זומן או לא זומן? אגבריה (דאבל פס)
זומן או לא זומן? אגבריה (דאבל פס)
תחילת כתבה

בני לם הוא מאמן נבחרת ישראל בכדורגל חופים. שחקן העבר הגדול של מכבי נתניה, ומאמן הנוער של הקבוצה, עוסק בכדורגל החופים והגיע למספר הישגים עם הנבחרת וגם זכה באליפות ליגת החופים עם נתניה. ביום ראשון הקרוב הוא יחל במשימה השנתית שלו, מוקדמות אליפות אירופה שייערכו במוסקבה.

לם הזמין לפני שלושה שבועות לנבחרת את וואסים אגברייה, חלוץ ראש העין, שמשחק בליגה הפלסטינית וזה בתחילה הצטרף לאימונים. כאן מתחיל הסיפור להסתבך. מסתבר שישראל צרפתי, מאמן ראש העין, מסוכסך עם לם על רקע שקשור לנושא אימון מחלקות נוער. על פי גורמים המעורבים בכדורגל החופים, צרפתי אמר לאגברייה לא ללכת לנבחרת ועליו לשחק ביום שישי במחזור הקרוב של הליגה, בזמן שהנבחרת תטוס כבר בשישי בבוקר למוסקבה.

אגבריה שזומן לטיסה, הודיע ללם כי לא ייצא עם הנבחרת ולא רוצה לשחק בה, ואילו צרפתי אף צלצל למנהל הנבחרת והודיע על ביטול הנסיעה של אגברייה. האחראי מטעם ההתאחדות על כדורגל החופים, מיכאל וייסמן, דרש ממנהל ליגת החופים דודי מור להעמיד את אגברייה לדין על סירובו ללבוש את הכחול לבן ואף במידה שזה לא יקרה, תישקל הפסקת שיתוף הפעולה עם ההתאחדות ואיגוד השופטים. "בית הדין של הליגה רשאי לנהוג בשחקן כפי שיימצא לנכון".

השחקן וקבוצתו לקחו צעד לאחור, וראשי ראש העין אמרו שהם מוכנים שיטוס למוסקבה בתנאי שישחק ביום שישי וימריא במוצ"ש בנפרד מיתר השחקנים, אך עוד לפני שקיבל תשובה הוא לא הופיע לאימון הנבחרת. אתמול הסאגה הגיעה כנראה לסיומה כשהשחקן עמד לוועדת משמעת. אגבריה קיבל הרחקה ממשחק בפועל ועוד שלושה משחקים על תנאי. בני לם אמר בתגובה: "אני רוצה את הכי טובים אצלי וברגע שהוא לא הסכים זה כבר לא תלוי בי אלא בהנהלת התאחדות החופים. שלוש שנים אני רוצה אותו ושלוש שנים הוא לא מגיע, צריך לבדוק לעומק מדוע זה כך".

דודי מור, מנהל ליגת החופים, הוסיף: "וואסים הגיש ערעור לוועדה שתיערך הערב. הוא שחקן שזומן מספר פעמים לנבחרת ותמיד התחמק בטענה כזו או אחרת. העונה עזרנו לו ובאנו לקראתו בכל בעיה שצצה ובכל נושא. רק ביום שני האחרון הוא הודיע שיגיע לאימון ולמחרת לא הגיע. אנחנו רואים זאת בחומרה, הוא חייב להתייצב בנבחרת. מילאנו לו את הדלי בשמפניה והוא בעט בו".

גם יו"ר ועדת החופים בהתאחדות לכדורגל מיכאל וייסמן הגיב לנושא. "פסק הדין בנושא אגבריה מהווה תקדים חיובי לגבי התנהלותם של שחקני הכדורגל בליגת החופים ומחזק את שיתוף הפעולה בין ההתאחדות לליגת החופים. הזכות לייצג את הנבחרת בקדם אליפות עולם היא אות כבוד לכל שחקן ושחקן בכל ענפי הספורט", אמר וייסמן.

ערן אביב, יו"ר ראש העין הגיב בנושא: "חבל שאתר ערוץ הספורט העלה כתבה חד צדדית ללא תגובת הקבוצה או השחקן, כאשר אלו שהתראיינו בכתבה סילפו את האמת והתעלמו מעובדות פשוטות: אגבריה, ביקש ועודנו מבקש להופיע בנבחרת ורואה כבוד גדול לייצג את המדינה ולסייע לה. הדברים נאמרו למנהל הליגה ולבני לם ביום שני האחרון, ובעקבות שיחה זו זומן השחקן לטוס במוצאי שבת ולהצטרף לנבחרת".

"וואסים לא קיבל זימון לאימון הנבחרת ביום ג' ולכן לא הגיע", הוסיף אביב. "כל חטאו היה שהוא לא הופיע לאימון אליו הוא לא זומן. היום הגשנו ערעור ולצערנו הוועדה יכולה להתכנס רק בשבוע הבא עקב היעדרות הדיין הראשי. אין ספק שחשבונות קטנים בין מאמן הנבחרת למאמן ראש העין גורמים לפגיעה בשחקן ובקבוצה ולא מאפשרים צדק לעיני כל. אנו שומרים את זכותנו לפעול כנגד הנהלת לגבי כל נזק שייגרם לנו כתוצאה מהחלטת הליגה".