ספרטק הובסה, המאמן פוטר וכ-160 נעצרו

מהומות פרצו במוסקבה אחרי 5:1 מביך לדינמו בדרבי. אונאי אמרי נזרק ומעל ל-70 אמצעים פירוטכניים הוחרמו

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.11.12 - 19:08
אוהדי ספרטק, חצו את הגבול (gettyimages)
אוהדי ספרטק, חצו את הגבול (gettyimages)
תחילת כתבהנהוג לחשוב שהליגה הצרפתית משלימה את מועדון 5 הגדולות של אירופה, אבל כיום רבים כבר חושבים שדווקא הליגה הרוסית היא החמישית בטיבה ביבשת. אחת הבעיות בקביעה הזאת היא רמת השחיתות והאלימות במדינה הגדולה בעולם, והערב (ראשון) קיבלנו הוכחה נוספת שיש לרוסים עוד דרך ארוכה לעבור.

מעל ל-160 אוהדי כדורגל נעצרו בסיום הדרבי של מוסקבה, במהלכו דרסה דינמו 1:5 את ספרטק. היה זה ההפסד השישי העונה בליגה של החבורה אותה מאמן אונאי אמרי, ששילם ביוקר על התבוסה ופוטר מתפקידו מיד לאחר המשחק. "בעלי המניות החליטו שאמרי לא יאמן יותר את ספרטק", הודיע המנכ"ל ואלרי קארפין, והבטיח שמחליף ימונה בימים הקרובים. זה לא הספיק לאוהדים הזועמים.

קהל המפסידה החל להתפרע ולהצית מכל הבא ליד, מעשים שהביאו להתערבות יחידה מיוחדת של המשטרה המקומית. "בסיום המשחק נעצרו מעל ל-160 אנשים בשל עבירות שונות", הוסבר בהודעה רשמית שפירסמה המשטרה. "יותר מ-70 חזיזים ושש אבוקות נתפסו והוחרמו".

ההתפרעות הנוכחית הגיעה שמונה ימים בלבד לאחר שמשחק בין זניט סנט פטרסבורג לדינמו מוסקבה הופסק לאחר שחזיז התפוצץ ליד שוער דינמו אנטון שונין, שנפגע בעיניו. דינמו זכתה אז בניצחון טכני (0:3), לאחר שההתאחדות הרוסית קבעה כי זניט נושאת באחריות להפסקת המשחק.